Hlavní obsah
Lokální komunitní centrum s názvem Gošići ve městě Tivat v balkánské Černé Hoře od AIM Studia Foto: Archiv Ecola Award 2019, Relja Ivanić

Mezinárodní soutěž Ecola zná čtveřici vítězů

V německém Stühlingenu byly nedávno uděleny čtyři první ceny v soutěži Ecola. Tzv. ECOLA Award se udělují nejvýznamnějším novým stavbám nebo rekonstrukcím v Evropě, které vznikly v posledních letech a které jsou charakteristické zdařilým použitím omítek na fasádě nebo v interiérech. Prohlédněte si čtyři nejlepší vítězné projekty.

Lokální komunitní centrum s názvem Gošići ve městě Tivat v balkánské Černé Hoře od AIM Studia Foto: Archiv Ecola Award 2019, Relja Ivanić
Mezinárodní soutěž Ecola zná čtveřici vítězů

Ceny se vyhlašují ve dvou hlavních kategoriích. Oceňovány jsou „Novostavby”, kde se letos utkalo osmdesát jedna staveb, a „Modernizace / Renovace / Přestavba”. V této kategorii se utkalo třicet projektů.

Ceny byly uděleny mezinárodní odbornou porotou pod vedením francouzské architektky Manuelle Gautrandové působící v pařížském ateliéru Manuelle Gautrand Architecture.

Společenské centrum v portugalském městě Grândola od architektů ze studia Aires Mateus e Associados.

Foto: Archiv Ecola Award 2019, Nelson Garrido

Za „Novostavby” bylo oceněno studio Aires Mateus Architects z Lisabonu za projekt Meeting Center v Grândole v Portugalsku. Cenu má i AIM Studio za projekt Místní komunitní centrum Gošići v Tivatu v Černé Hoře.

Španělští architekti TEd’A se pyšní cenou v kategorii „Modernizace / Renovace / Přestavba” se svým projektem Can Picafort. Jde o čtyři turistické apartmány, kterým právě interiérové omítky dodávají na originalitě.

Čtyři zrekonstruované apartmíny Can Picafort se nacází ve španělsku na MAlorce. Autorem je studio TEd’A arquitectes.

Foto: Archiv Ecola Award 2019, Louis Díaz Díaz

Ve zmíněné kategorii bodovala i berlínská architektonická kancelář Bruno Fioretti Marquez s projektem přestavby a rozšířením zámku Wittenberg. Omítka stavby jí dodává udržovaný vzhled, ale nepotlačuje historického ducha zámku.

Rekonstrukce a rozšíření německého zámku Wittenberg od architektů ze studia Bruno Fioretti Marquez.

Foto: Archiv Ecola Award 2019, Stefan Müller

Ocenění ECOLA (European Conference of Leading Architects) bylo letos vyhlášeno už podeváté. Udělování cen organizuje společnost Sto AG společně se Spolkovým svazem pro stavby a fasády.

Letos projekty pocházely hned z 27 evropských zemí. Slavnostní předávání cen se uskuteční v rámci konference Ecola, která se bude věnovat rovněž použití omítek ve stavebnictví, a to ve dnech 26. až 28. září 2019 v estonském Tallinnu.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků