Hlavní obsah
Nábytek je zhotovený na míru podle návrhu Petra Tůmy v kontextu s navazující jídelnou a kuchyní. Foto: Lukáš Hausenblas

Majitel vytvořil pro rodinu komfortní domov v pánském stylu

Pro svoji rodinu žijící v Hradci Králové vytvořil majitel komfortní domov, který už na první pohled prozrazuje vytříbený pánský styl. Rozhodně se mu vyplatilo ponechat designérovi volné ruce.

Nábytek je zhotovený na míru podle návrhu Petra Tůmy v kontextu s navazující jídelnou a kuchyní. Foto: Lukáš Hausenblas
Majitel vytvořil pro rodinu komfortní domov v pánském stylu

Zázemí prostorného bytu skýtá dostatek pohodlí početnější rodině i výhledově. Společenská zóna je otevřená, působí velmi vzdušně a volně propojuje kuchyň s jídelnou i obývací prostor, na který za sklem navazují venkovní terasy.

Svoji terasu má také ložnice, koupelna a každý ze tří dalších pokojů.

Chodba je prakticky vyhrazena úložným prostorům.

Foto: Lukáš Hausenblas

Do bytu je možné vystoupat po schodišti, ale i přijet výtahem.

Efektně i prakticky

Styl nábytku je jednoduchý, upozorňuje na sebe jen nenápadnými detaily – úzkými negativními spárami, které v nábytku tvoří tmavé kontury. Na ně pak v kuchyni navazují tenké plechové police, také decentní kovový rám nad ostrůvkem, který nese polici z lehce kouřového skla, a tenká keramická pracovní deska.

Jídelnu volně navazující na kuchyň efektně vymezuje dřevěný obklad stěny a části stropu se svítidly (Brokis) Lucie Koldové, stůl doplňují židle Leaf (TON).

Foto: Lukáš Hausenblas

Černé kovové prvky prolínají ve stejném duchu celý interiér. Nábytek je z větší části vyroben z matného vysokotlakého laminátu, který je nejen pohledově atraktivní, ale i praktický.

Na povrchu tohoto vysokotlakého laminátu v hlubokém matu totiž neulpívají otisky prstů a perfektně se hodí nejen do kuchyně, ale i do jiných místností v interiéru.

Podlahu celé společenské zóny kryje keramická velkoformátová dlažba 1×1 m (Fiordo Victory).

Foto: Lukáš Hausenblas

Foto: Lukáš Hausenblas

„Abych vyvážil opakující se odstíny šedé, začlenil jsem do materiálové skladby přírodní dub v podobě obkladů, jídelního stolu, židlí a nik,“ vysvětluje svůj přístup designér Petr Tůma ze společnosti Sargánek kuchyně a interiéry a pokračuje v popisu práce.

„U dodavatele si vybírám nejpěknější svazky dýh, které se hodí přímo pro daný interiér. Některé dýhy mají větší podíl suků a trhlin, jiné méně. U náročnějších zakázek, jako byla tato, volím svazky s vhodnou kresbou pro konkrétní nábytkové sestavy a určuji skladbu sesazování dýh (orientaci), tzv. sesazenky. Po zadýhování kolegové ve výrobě vše ručně přetmelí tmavým tmelem a vybrousí. Výsledkem je zvýraznění nádherné kresby dřeva, suků a trhlinek, které zvýrazňují jeho přirozenost a činí ho ještě atraktivnějším. Každý kus nábytku je originál.“

Atraktivní akcenty

„Ve studentských pokojích jsem použil přírodní dub v podobě podlahových lamel. Ze stejného materiálu je pak vyrobena postel a noční stolek,“ říká designér.

Aby interiér bytu nepůsobil příliš jednotvárně, rozhodl se udělat v ložnici a v koupelně malou změnu.

Také pokoje chlapců, které poskytují maximální komfort a soukromí, jsou zhotoveny z nábytku (Sargánek kuchyně a interiéry) vyrobeného na míru ve stylovém souladu celého interiéru bytu podle návrhu designéra.

Foto: Lukáš Hausenblas

Místo přírodního zvolil tentokrát tmavší odstín dubu, přičemž se stále držel původní barevné kompozice. Čalouněné čelo postele je v netradičním tvídovém vzoru, jako doplněk se k tomuto jednoduchému stylu skvěle hodí. Vše do sebe hezky zapadá.

V případě, že si majitel přeje dívat se i v ložnici na televizi, pomocí dálkového ovládání si ji vysune z komody před lůžkem.

Ložnice je vyrobena na míru v tmavším odstínu dubu v kombinaci s bílou barvou. Nabízí dostatek úložných prostorů. Čelo lůžka je čalouněno textilií v tvídovém designu.

Foto: Lukáš Hausenblas

Vybavení koupelny včetně keramické dlažby i obkladů řešil designér v součinnosti s koupelnovým studiem ATG v Olomouci a s Atelierem Libra.

Nedílnou součástí tohoto logicky navrženého interiéru je i atraktivní osvětlení. Umožňuje plynule regulovat intenzitu světla a designem samotných svítidel ho nepochybně krášlí.

Koupelna nabízí možnost sprchování i náruč vany (Villeroy & Boch).

Foto: Lukáš Hausenblas

„Ze všeho nejvíc bych chtěl vyzdvihnout práci svých kolegů v naší výrobě, kteří dokázali nábytek vyrobit s maximální přesností i s citem pro design. Spoustu detailů jsme vymýšleli společně, jen tak se nám podařilo docílit skvělého výsledku.

Při výrobě používáme nové technologie, které nám umožňují vyrábět složitější a přesnější výrobky. Stále je ale mnoho věcí, které se nedají vyrobit jinak než ručně. V těchto případech přichází na řadu právě řemeslná zručnost a bohaté zkušenosti našich řemeslníků,“ vyjadřuje dík a ocenění svým kolegům designér.

Foto: Lukáš Hausenblas

„Vzhledem k tomu, že nám klient ponechal volné ruce, mohl jsem téměř bez zásadních úprav realizovat většinu svých myšlenek. Interiér jsem navrhoval podle nejnovějších trendů, které při své profesi sleduji u svých oblíbených italských a německých výrobců nábytku na internetu nebo například na nejznámější výstavě nábytku v italském Miláně. Na celkový koncept dohlížel Atelier Libra.“

Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz


Může se vám hodit na Firmy.cz:
Návrhy bytových interiérů

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků