Hlavní obsah

Luxusní podzemní bunkry mají chránit před katastrofou v roce 2012

Obáváte se roku 2012, který má být podle mnohých proroctví katastrofickým? Kalifornská společnost Vivos nabízí originální řešení - luxusní podzemní bunkry. Podle plánu této firmy ochrání nedobytné podzemní stavby před takřka jakoukoliv živelnou i civilní pohromou.

Luxusní podzemní bunkry mají chránit před katastrofou v roce 2012

Nemylte se, není řeč o námětu na nový science fiction thriller, ale o reálném projektu společnosti Vivos, která zamýšlí po celém území USA vystavit 20 podzemních úkrytů celkem pro 4000 lidí. Svůj záměr firma postavila na starém mayském kalendáři, který předpověděl konec lidské civilizace na rok 2012.

Ohromné podzemní pevnosti by měly vzdorovat téměř jakémukoliv nebezpečí počínaje sluneční erupcí, globální tsunami, zemětřesením až po nukleární válku.

Přepych pod zemí

V případě přežití jedné z možných katastrof by se prominentní členové společnosti ocitli doslova v podzemním království. Bunkry jsou vybaveny vším, na co je možné si vzpomenout. Kromě "běžných" prostor jako je jídelní kout, ložnice, moderně zařízená kuchyně či společenská místnost si obyvatelé klidně mohou jít zacvičit na rotopedy, sledovat televizi, či používat nejnovější počítače.

Jak Vivos uvádí, celý obytný systém by byl po celý jeden rok absolutně samostatný. Bunkr má k dispozici studnu s pitnou vodou, čističku odpadních vod nebo vlastní výrobnu elektřiny.

Na své by si v bunkru přišly i gurmánské jazýčky, z ingrediencí ze skladu potravin by se prý dala připravit ta nejchutnější jídla. Ostatně jídelní menu si pro svůj pobyt v úkrytu mohou zájemci prohlédnout již teď na webových stránkách společnosti.

Podle serveru popsci.com by vybudování obřího záchranného komplexu stálo deset miliónů dolarů. Jak hluboko do kapsy byste museli sáhnout, aby jste si zajistili pokojnou jednoroční budoucnost v amerických bunkrech, se však běžný návštěvník na stránkách realizátora nedozví. Předpokládejme, že cenu lidského života vyčíslila společnost horentně vysoko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků