Hlavní obsah

Krásné kořenky za pár korun

Na trhu je dnes k dostání nepřeberné množství koření, aby nám ale doma nezavazelo, tak není nad to, pořídit si pěkné a vkusné kořenky. Ty nás mohou vyjít na pár tisíc, ale také na pár korun. Záleží na naší kreativitě.

Krásné kořenky za pár korun

Cena jedné skleněné kořenky se na trhu pohybuje v průměru okolo třiceti korun. Není ale nad to, pořídit si kořenky za deset korun a k tomu si ještě pochutnat. Na čem? Na předsnídávce. Ano, jako kořenky jsou vhodné skleničky od předsnídávek. Mají správnou velikost a vejde s vám do nich spousta koření.

.: Kořenky ze skleniček od předsnídávek
foto: Novinky/Ondřej Lazar Krynek

Jak kořenku vylepšíme
Stačí, když si ze sáčku s kořením vystřihnete etiketu s názvem koření a tu pak izolepou přelepíte a nalepíte ji na skleničku. Výrobci koření dnes na obaly dávají skutečně pěkně graficky upravené nápisy. Jistě jimi budete mile překvapeni.

.: Polička na kořenky MONTI vyrobeno z odolného kovového materiálufoto: www.tescoma.com

Pak už stačí jenom najít pro kořenky to správné místo pro umístění. Můžete je nechat stát na poličce, nebo si na ně pořídit poličku speciální, dřevěnou, nebo kovovou, kterou uplatníte v rámci kuchyňského závěsného systému.

.: Vkusná dřevěná polička na kořenkyfoto: www.eben.cz

Existují i další varianty kořenek
Co se ostatních typů týče, pěknou alternativou jsou také kořenky na otočném panelu, které vám usnadní výběr. Prodávají se zpravidla v provedení dřevo - sklo a jistě budou ozdobou vašeho interiéru.

.: Sada kořenek Lola se dřevěným uzávěrem v praktickém stojánku (cena 3240 kč)foto: www.dokuchyne.cz

Zajímavostí jsou staré kořenky, které jsou v dostání na aukcích, nebo ve starožitnictví. Často jde skutečně o unikáty, jejich patina může ve vaší kuchyni vypadat víc než dobře, kuchyň s nimi vypadá používaně a ne studeně a sterilně jak tomu často bývá u nových moderních kuchyní.

.: Krásné staré kořenky, které se dají sehnat v aukci, nebo ve starožitnictví foto: http://aukro.tiscali.cz/

Nyní si můžete zařídit celou sbírku koření a dlouho se těšit z exotických chutí a vůní, které by měly být součástí každé dobré kuchyně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků