Hlavní obsah
Tyto kousky nejvíc ladí ke skandinávskému stylu. Foto: Norsu interiors, Red Candy

Kousky s tvary domků neodmyslitelně patří ke skandinávskému stylu

Skandinávský styl je v posledních letech hodně oblíbený, a to i v Česku. Nekomplikované tvary, přírodní materiály a neutrální barvy si získávají řadu příznivců. Jedním z typických vzorů a motivů, které k tomuto stylu patří, jsou rozhodně klasické domky se sedlovou střechou.

Tyto kousky nejvíc ladí ke skandinávskému stylu. Foto: Norsu interiors, Red Candy
Kousky s tvary domků neodmyslitelně patří ke skandinávskému stylu

Prosté tvary domků se sedlovou střechou jsou elegantním zpestřením zejména dětských pokojů. Jde o jeden z minimalistických vzorů, který je oblíbený hlavně pro svou jednoduchost a prostotu.

Dětská postýlka coby domeček skýtá hodně úložného prostoru.

Foto: Nubie Kids

Kousky s motivy domků působí hravě a hodí se do dětských pokojů.

Foto: Nedgis, Shop Floor Project

Strohá podoba domků odkazuje k tradici bydlení v klasických staveních ve Skandinávii a symbolizuje tradici. Domky coby motivy pro různé designové kousky do domácnosti tak mají nekomplikovaný tvar a chybí jim přílišná zdobnost.

V poslední době jsou hodně oblíbené zejména prvky z černých drátů, které fungují jako stylizovaná zkratka. Platí, že čím jednodušší a obyčejnější domky jsou, tím lépe.

V kurzu jsou drátěné a minimalistické dekorativní doplňky.

Foto: Red Candy, Melody Maison

Oblíbené jsou domky určené na klíče nebo drobnosti.

Foto: Melody Maison, Einrichten Design

Tento motiv je hlavně oblíbený pro různé dekorace do interiérů sloužící jako malé odkládací poličky, šperkovnice, různé dekorativní předměty, nástěnky nebo praktické držáky na klíče do předsíně.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Pokud patříte mezi fandy skandinávského stylu, nezapomeňte zakomponovat také kousky v hygge stylu, které jsou jako stvořené pro trávení pohodového času v klidu domova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků