Hlavní obsah
Malovaný. Mramorový vzhled na stěně vykouzlíme nanesením tónované designové omítky Style Color Mramor. Spotřeba 10 kg/30 m2. Foto: Hornbach

Imitace mramoru vnese do bytu luxus

Přírodní mramor bývá drahý a těžký. Na jeho originální žilkovanou strukturu a elegantní nadčasovost však nemusíme v interiéru hned rezignovat. Investujme do jeho znamenité napodobeniny!

Malovaný. Mramorový vzhled na stěně vykouzlíme nanesením tónované designové omítky Style Color Mramor. Spotřeba 10 kg/30 m2. Foto: Hornbach
Imitace mramoru vnese do bytu luxus

Imitace mramoru je nejen výrazně levnější a lehčí, ale také v porovnání s přírodním kamenem odolnější proti znečištění a změně vzhledu povrchu.

Luxusně vypadají keramické dlažby a obklady v lesklé i matné variantě. Nemusíme se jich obávat např. v koupelně, v ložnici nebo na terase.

Lesklé a světlejší verze je lepší umístit na stěny, opticky tak zvětšují prostor. Matná a tmavší varianta je praktičtější na podlaze kvůli otiskům šlápot a opotřebení.

Odlišné dezény a odstíny kusů v jedné sérii způsobují, že vedle sebe kladený materiál vypadá přirozeně.

Potrpíme-li si na klasický mramorový vzhled, volíme bílý, béžový až lehce šedý podklad v kontrastu s tmavými žilkami v černé, cínové nebo v indigové barvě.

K mramoru se hodí přírodní odstíny a pastelové barvy nábytku i stěn.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků