Hlavní obsah

I malou kuchyni lze zařídit stylově díky zajímavým vychytávkám

Problémy s prostorem má skoro každý, nikdy ho není dost a v kuchyni to platí dvojnásob. Díky několika novinkám je ale zařizování kuchyně mnohem jednoduší. Levněji než dlaždičky vás vyjde nástěnná fólie a skříňky na talíře můžete nahradit poličkami. Prostor uspoří i menší digestoř a minimalistické spotřebiče.

I malou kuchyni lze zařídit stylově díky zajímavým vychytávkám

Některé kuchyně jsou tak malé, že se nevyplatí trápit se s dlaždicemi, dokonale budou stačit nalepovací fólie. Ty chrání zeď před nečistotou. Jsou odolné proti teplu, vodě, mastnotě a špíně.

Minimalistická digestoř šetří místo

Prostor opticky uspoříte také minimalisticky navrženou digestoří. Už dávno nemusí jít o masivní interiérový kus, ale naopak o jednoduchý a nepříliš výrazný kousek do domácnosti. Zajímavým tipem je tak třeba malá půlkruhová digestoř. Zkombinujte ji s jednoduchými spotřebiči s ostrými hranami. Díky těm budou do sebe skvěle zapadat.

V malé kuchyni se vám vyplatí kombinace vysoké skříně, která sahá až do stropu a barového pultu namísto klasického jídelního koutu. Zajímavým řešením je také spojení barového pultu, který bude sloužit jako jídelní stůl i jako kuchyňská pracovní deska.

Ideálním řešením je panelová kuchyň, která v domácnosti nezabere víc místa než klasická skříň. Praktický policový systém poskytne dostatek úložného prostoru pro talíře i pro kořenky.

Pokud chcete, aby vaše kuchyň byla opravdu minimalistická, zkuste oslovit kuchyňské studio a nechte si ji zabudovat do standardní obývací stěny.

Snažte se si pořizovat předměty, které kombinují více funkcí najednou a slouží k více účelům. Zajímavým tipem je třeba váha a odměrka v jednom.

Pokud šetříte každý centimetr, volte skládací odkapávač na nádobí, příbory na věšáčku a nezapomínejte na držáky na utěrky. Novinkou na trhu jsou skládací podložky pod hrnce, které složíte do úhledného sloupečku.

V kurzu jsou i magnetické pomůcky, hlavně lišty na vařečky, nože a struhadla. Novinkou pak je magnetická minutka, díky níž nepřipálíte jídlo a neztratíte žádný prostor v kuchyni.

Pro optické zvětšení prostoru malé kuchyně je vhodné zvolit bílou nebo jemnou pastelovou barvu výmalby i dvířek. Nejmenších kuchyňských sestav, které mají opravdu miniaturní rozměry navíc na trhu jich ale není mnoho. Pokud je chcete uzpůsobit svým představám, sáhněte po dekoračních fóliích.

Samolepy umožní kuchyň opticky zvětšit

K dostání jsou dnes samolepicí fólie, díky nimž můžete kuchyň renovovat a zároveň ji také opticky zvětšit. Renovace se podaří jen tehdy, když budeme lepit na úplně hladkou plochu. Lepit ale můžete i na umakart, plast, kov, sklo, hladce obroušené dřevo aj.

Pokud se chystáte polepovat zaoblenou desku kuchyňské linky, tak vězte, že se vám bude lepit lépe, když fólii nahřejete fénem na vlasy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků