Hlavní obsah

Harmonické vlny od misky po koupelnu

Začátek byl extravagantní porcelán ve tvaru vlny, který si získal ihned pozornost zákazníků i odborné veřejnosti. A nakonec dorazilo "vlnobití" i do koupelen, a nově vytvarovalo vany, umyvadla i kuchyňský dřez.

Harmonické vlny od misky po koupelnu

Harmonický tvar je pro svět koupelen přirozený. Opakující se motiv vlny evokuje vodní element, jeho živelnost, nekonečný pohyb i plynulost a hluboký klid, který pociťujeme při pozorování moře nebo vodní hladiny.

Kolekce NewWave se objevila poprvé v roce 2001, když se světu ukázal zvlněný jídelní servis. Nový tvar porcelánu, skleniček, příborů a doplňků z oblasti stolní kultury vzbudil ohlas.

I ouško u šálku se může tak trochu zavlnit. Foto VilleroyBoch

V roce 2004 získal asymetrický kávový hrnek první cenu v německé soutěži o nejlepší technologickou a designovou inovaci roku ("German Business Innovation Award"). O rok později bylo představeno na světovém veletrhu ISH ve Frankfurtu umyvadlo a vana ve tvaru vlny.

Následoval keramický kuchyňský dřez doplněný o pohyblivé krájecí prkénko a praktickou misku z průhledného plastu. Slavné vlny se najdou i na obkladech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků