Hlavní obsah
Harlekýn je nesmrtelnou klasikou, kterou uplatníte jako vzor na různých podlahovinách. Foto: Original Style, Urbanara

Geometrické vzory jsou opět v módě, nejzajímavější je harlekýn

Trendem letošní sezóny v oblasti textilií a dekoru jsou bezesporu geometrické vzory. Ti, kdo chtějí sáhnout po nadčasové klasice, která se objevuje v bytové módě celkem pravidelně, mohou zvolit vzor harlekýn inspirovaný oblekem komického sluhy.

Harlekýn je nesmrtelnou klasikou, kterou uplatníte jako vzor na různých podlahovinách. Foto: Original Style, Urbanara
Geometrické vzory jsou opět v módě, nejzajímavější je harlekýn

Oděvní móda a trendy v oblasti bytového textilu a dekorací se odedávna doplňují. Důkazem toho je i vzor harlekýn, který je inspirován oblekem sluhy z Commedia dell´arte. Jde o motiv opakujících se barevných kosočtverců. Základem tohoto slavného vzoru je tak pestrý kostým.

Jde o poměrně výrazný dekorativní prvek, kterým by se v interiéru mělo šetřit. Pokud chcete, aby prostor působil uměřeným a střídmým dojmem, volte ho jako dominantní vzor, ostatní prvky už volte jednobarevné. Případně můžete kombinovat s dalšími nadčasovými geometrickými vzory.

Polštářky s kosočtverci dodají interiéru nadčasový vzhled.

Foto: Babyssimo, TakaTomo

Barevné kosočtverce dodají na živosti každé párty. Uplatňují se na jednorázovém papírovém nádobí i na ubrouscích. Vzor totiž odkazuje právě ke zmíněné komické divadelní postavě a barevné kosočtverce jsou tak symbolem dobré zábavy a vtipu.

Geometrické vzory se skvěle hodí k uměřenému severskému stylu.

Foto: Boyd Blue, Sisters Guild

Harlekýnem se můžete nechat jen volně inspirovat a sáhnout i po dekoracích s geometrickými vzory, které jej připomínají jen opticky.

Trojúhelníkový vzor je skvělou alternativou podkud chcete v interiéru dosáhnout podobného efektu jako se vzorem harlekýn.

Foto: iDecorate, TheRugSeller.co.uk

Geometrické opakující se vzory byly hodně oblíbené v kubistickém stylu. Inspiraci tak můžete hledat třeba i v domě u Černé Matky Boží v Praze, kde je k vidění řada krásných interiérových kousků s geometrickými prvky. [celá zpráva]

Vzor můžete kombinovat i s motivem protáhlejších tvarů nebo trojúhelníků.

Foto: Granite Lane, NIK Online

Jednoduché geometrické vzory jsou samy o sobě vkusnou dekorací, nemusíte se tak bát ani výraznější barevnosti nebo lesklých odstínů. Ty dodají interiéru punc luxusu.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků