Hlavní obsah
Nábytek v interiéru je řešený na míru podle návrhu architekta Martina Sladkého. Je vyrobený z lakovaných MDF desek v bílé a sytě růžové barvě. Z pohovky se jednoduchou manipulací stane skromné dvoulůžko, které je také vyrobeno na zakázku. Foto: www.modernibyt.cz

Garsonka v moderním hávu šetří místo, kuchyň je uzavřená ve skříni

Před rokem se Natálii převrátil život vzhůru nohama. Kariérně zajímavá pracovní nabídka ji donutila pořídit si byt v Praze. Maximálně funkční řešení interiéru v dispozičně minimálním prostoru je výsledkem inspirace a spolupráce s odborníkem.

Nábytek v interiéru je řešený na míru podle návrhu architekta Martina Sladkého. Je vyrobený z lakovaných MDF desek v bílé a sytě růžové barvě. Z pohovky se jednoduchou manipulací stane skromné dvoulůžko, které je také vyrobeno na zakázku. Foto: www.modernibyt.cz
Garsonka v moderním hávu šetří místo, kuchyň je uzavřená ve skříni

Je pravda, že podobu tohoto interiéru odstartovala inspirace v časopise Moderní byt?

Ano. Před dvěma lety jsem dostala velmi zajímavou pracovní nabídku, která však obnášela časté cestování mezi Bratislavou a Prahou. Rozhodla jsem se tedy pořídit si v Praze malý byt, který by mi poskytoval maximální komfort při náročném pracovním nasazení ve dnech, kdy budu mimo svůj domov. Dlouho předtím jsem už odebírala Moderní byt a tam mě nadchly garsonky, které navrhl architekt Martin Sladký. Proto jsem oslovila právě jeho.

Spojovacím prvkem koupelny a chodby je stěrka Pandomo použitá na podlaze. Industriální dojem chodby dokresluje stěna obložená zrcadlem i minimalisticky bílé skříně na míru s grafickým vzorem na povrchu.

Foto: www.modernibyt.cz

Jak je vidět, i z mála lze získat hodně.

Rozhodně! Řešení mého interiéru to potvrzuje. Potřebovala jsem, aby mi byt sloužil nejen jako plnohodnotné bydlení s kuchyňskou částí, jídelnou, prostorem pro spánek, ale také jako pracovna, tedy aby se všechno vměstnalo na 34 m2, a ještě zbylo na úložné prostory. To vyžadovalo mnoho rafinovaných a funkčních řešení.

Kuchyňská i jídelní zóna se i přes skromnou dispozici bytu vměstnaly a jsou řešené velkoryse. Kuchyň je zhotovená z lakovaných MDF desek, pracovní deska je z corianu a je plnohodnotně vybavená spotřebiči značky Miele.

Foto: www.modernibyt.cz

Jak vám vyhovuje maskované řešení kuchyně?

Jsem z ní nadšená, je opravdu skvělá. Ačkoliv v Praze trávím minimum času, vařím téměř každý den. Proto jsem si přála skutečně kvalitní vybavení včetně parní trouby a výkonné digestoře, kterou lze jednoduše vytáhnout do plného rozměru. Mám tady i varnou desku s dvěma zónami a velmi si cením důmyslně řešených úložných prostorů, do kterých se vejde například i zásoba vody na celý měsíc. Když dovařím, vše uklidím, kuchyň zavřu a místnost se promění v kancelář.

Kuchyň je uzavíratelná tak, aby byl prostor čistý a jednoduchý ve chvílích, kdy majitelka bytu potřebuje víc než byt uklizenou a jednoduše řešenou kancelář. Na dveřích kuchyňské sestavy je nalepené potištěné sklo s květinovým motivem.

Foto: www.modernibyt.cz

Proč je na obraze v kuchyni květinový motiv?

Vybírala jsem si asi z 52 návrhů architekta. Z doporučeného užšího výběru šesti motivů jsem nakonec zvolila svěží květinový vzor, protože je nadčasový. Jde o potištěné sklo, které se velmi dobře udržuje v čistotě. To je mimochodem velká výhoda všech tady použitých materiálů. Všechny se s výjimkou potahu pohovky jednoduše udržují.

Jak říká majitelka bytu, takhle prostorný pracovní stůl nemá ani v kancelářích v Bratislavě a Praze. Židle IQ je z tzv. nové generace kancelářských židlí. Přes den jde do bytu mnoho denního světla, naštěstí je za okny prostorná terasa.

Foto: www.modernibyt.cz

Zmínila jste potah pohovky, která slouží zřejmě také jako lůžko?

Přesně, je to dvousedák a dvoulůžko v jednom, které má navíc velkoryse koncipovaný úložný prostor na lůžkoviny. Je to vynikající a komfortní řešení, které vřele doporučuji. Jediný detail, na který nesmím jako pořádkumilovný člověk zapomínat, je choulostivý materiál čalounění. Jde o dvouvrstvý pogumovaný potah a každé čistění pro mě znamená cestu do čistírny. Ale na druhou stranu je toto čalounění velmi efektní.

Zavěšený stůl je typickým interiérovým prvkem architekta Martina Sladkého, který ho využil v mírně odlišné podobě i zde. Elektronika související s funkcí televizoru je zabudovaná do panelu.

Foto: www.modernibyt.cz

Tady je tolik zajímavých nápadů. Z čeho máte největší radost?

Jednoznačně odpovědět nedokážu. Jsem nadšená ze všeho. Prvků, které by mohly čtenáře inspirovat tak jako mě tenkrát jeden z vašich článků, je mnoho. Mně se například líbí řešení koupelny, kde došlo mimochodem k největším dispozičním úpravám. Na stropě, zdi i na podlaze je stěrka Pandomo, která na mě působí tak trochu industriálně, ale líbí se mi a dává interiéru další charakteristický rozměr.

S ohledem na velikost chodby použil architekt zrcadlo na část stěny i dveře koupelny. Tím se chodba opticky zvětšila a majitelka získala tolik potřebné zrcadlo. Zajímavá je elektronicky ovládaná multifunkční toaleta.

Foto: www.modernibyt.cz

Určitě nelitujete, že jste vložila svůj byt a své finance do rukou profesionála? Nebo jsou věci, s kterými byste naložila jinak, lépe?

Výslovně doporučuji všem svým známým i přátelům spolupráci s odborníkem. S architektem Sladkým jsem se shodla v každém kroku realizace. Všechny požadavky a představy, které jsem měla, zcela vystihl. V průběhu rekonstrukce jsem se byla v bytě několikrát podívat. Vždy jsem odcházela nadšená a nemohla jsem se dočkat stěhování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků