Hlavní obsah
Vnější vzhled domu se nese v duchu přírodních materiálů. Společná obývací část je obezděna režným zdivem, ložnicová část je obložena dřevem, střechu pokrývá kanadský šindel. Foto: www.mujdum.cz

Ekologická dřevostavba s osobitou atmosférou

Použití převážně přírodních materiálů dodalo domu v obci nedaleko jednoho středočeského města osobitou atmosféru. Otevřená dispozice zase rodině zajistila příjemné bydlení s dostatkem osobního kontaktu, ale i potřebného soukromí.

Vnější vzhled domu se nese v duchu přírodních materiálů. Společná obývací část je obezděna režným zdivem, ložnicová část je obložena dřevem, střechu pokrývá kanadský šindel. Foto: www.mujdum.cz
Ekologická dřevostavba s osobitou atmosférou

Majitelé měli od počátku jasno - jednoznačně byli pro dřevostavbu, zároveň se jim ale líbila, i s ohledem na praktičnost a trvanlivost, fasáda dokončená lícovými cihlami.

Z ulice jsou vidět pouze garážová vrata a vstupní dveře, obytné prostory jsou důsledně orientovány do zadní části pozemku, kde má rodina opravdové soukromí.

Foto: www.mujdum.cz

Sázka na ekologickou dřevostavbu

Z původně typové stavby se tak díky flexibilnímu stavebnímu systému dům změní na originál prezentující životní styl svého majitele.

Režná struktura lícového zdiva vytváří dojem masivní stavby, zatímco uvnitř se ukrývá dřevěná konstrukce.

Foto: www.mujdum.cz

Z kryté terasy, kde je umístěno venkovní stolování, mají majitelé hezký výhled na dosud nezastavěné území.

Foto: www.mujdum.cz

Tyto dřevostavby nemají nic společného s panelovou výstavbou, neboť jsou montovány z jednotlivých komponentů až na místě stavby.

Systém je stejně dobře využitelný v individuální výstavbě „na míru", jak o tom svědčí navštívený energeticky úsporný dům.

Půdorys přízemí: 1) vstupní hala 2) chodba 3) jídelna 4) kuchyň 5) spíž 6) obývací pokoj 7) krytá terasa 8) sprcha + WC 9) pokoj 10) ložnice 11) šatna 12) koupelna + WC 13) technická místnost 14) garáž

Foto: www.mujdum.cz

Galerie v patře

Přízemí je halou přirozeně rozděleno na společenskou a soukromou zónu. Centrální obytný prostor vymezují tři volně propojené části - kuchyňská, jídelní a obývací, která je otevřena do krovu, kam ústí i galerie v patře.

Foto: www.mujdum.cz

Na počátku soukromé zóny se nachází menší koupelna s WC, dále dětský pokoj, ložnice rodičů, šatna a rodinná koupelna. Na druhé straně chodby je umístěna technická místnost, z níž se vchází do dvougaráže.

Půdorys patra: 1) chodba 2) galerie 3) pokoj 4) půda

Foto: www.mujdum.cz

Pohled z galerie. Prostor, kde je umístěno sezení, se otevírá vzhůru do podkroví. Díky nízkým parapetům má obývací pokoj větší kontakt se zahradou a více světla.

Foto: www.mujdum.cz

Krytá venkovní terasa

Podkroví je řešeno poněkud netradičně, majitelé sem situovali kvůli dostatku oboustranného soukromí hostinský pokoj. Naopak pracovna na otevřené galerii má stálý kontakt s obývacím prostorem v přízemí.

Spojovacím prvkem interiéru je moderní design a tlumené přírodní barvy, zejména smetanově bílá a tmavě hnědá.

Foto: www.mujdum.cz

Druhá část podkroví slouží zatím jako půdní skladovací prostor, připravený v případě potřeby rozšířit obytnou plochu domu.

Krytá venkovní terasa s vestavěným grilem a pohodlným sezením je za příznivého počasí další obytnou zónou domu.

Zahradu obohacují přírodní prvky, zejména zajímavé kompozice keřů a kamenů.

Foto: www.mujdum.cz

Technické údaje

Dispoziční řešení 6 + kk

 

Užitná plocha 210 m²

 

Zastavěná plocha 205 m²

 

Konstrukční řešení nepodsklepená stavba na betonové základové desce, nosnou konstrukci tvoří dřevěný skelet z hoblovaných a speciálně tepelně stabilizovaných smrkových a borových hranolů 14 x 4 cm, výplň konstrukce je tvořena minerální plstí, opláštěná je 6 cm silnou dřevovláknitou deskou HOFAFEST, dokončení fasády lícovou cihlou a dřevěnými palubkami, v interiéru jsou stěny dokončeny sádrokartonem (tepelný odpor obvodové stěny má hodnotu R = 3,84 m²K/W). Interiérové schodiště z dřevěného masivu

 

Střecha krov prefabrikované vazníky, OSB deska, krytina kanadský šindel, římsy dokončeny dřevěnými palubkami

 

Výplně otvorů vstupní dveře dřevěné prosklené, eurookna, střešní okna VELUX, interiérové dveře dýhované s obložkovou zárubní

 

Vytápění elektrokotel, podlahové vytápění, v koupelnách topné žebříky, krb s krbovou vložkou, k ohřevu teplé vody slouží bojler

 

Cena obvyklá cena u tohoto typu staveb je 6000 Kč/m3

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků