Hlavní obsah
Moderní sáně od designéra Tomáše Poláka Foto: archiv Zlín Design Week

Designové sáně potěší při zimních radovánkách i jako moderní interiérový prvek

Pokud hledáte tip na dárek, který potěší sportovce i milovníky kvalitního designu, zkuste některé z oceněných sání. Designéři je navrhují tak, aby se za ně uživatelé nemuseli přes rok stydět. Naopak je mohou využít jako efektní nástěnný prvek, který připomene zimní období.

Moderní sáně od designéra Tomáše Poláka Foto: archiv Zlín Design Week
Designové sáně potěší při zimních radovánkách i jako moderní interiérový prvek

Za produktový design byly oceněny sáně Tomáše Poláka z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Ten se díky nim může pyšnit titulem Talent Designu za loňský rok, kdy ve své kategorii obsadil se sáněmi druhé místo.

V pátém ročníku této designové soutěže byla velká konkurence, přihlásilo se více jak 500 soutěžících, kteří se utkali v pěti kategoriích.

Sáně z ohýbaného dřeva mají dlouhou tradici

Kvalitním kouskem jsou i sáňky od studia Olgoj Chorchoj, které i díky nim již dříve získalo prestižní titul Grand designér roku. Prvky z jasanového dřeva jsou poctou kvalitnímu ohýbanému dřevu, které má v Čechách dlouhou tradici.

Elegantní sáňky od studia Olgoj Chorchoj.

Foto: archiv, TON

Kdo je příznivcem industriálnějšího designu, toho možná zaujmou sáně od Porsche design, které stylově korespondují s automobily. Sáňky si díky svému zdařilému designu vysloužily ocenění za kvalitní design v mezinárodní soutěži Red Dot.

Sáně Porsche zaujmou minimalistickým designem. Jsou z hliníku a mají kožené sedadlo.

Foto: Porsche Design

Čestným uznáním v soutěži Red Dot jsou oceněny i hliníkové sáňky od italské společnosti Garda & Co. Ty mají korespondovat s aerodynamickými liniemi vozu
Alfa Romeo 4C, kterým je jejich tvar inspirován.

Sáně od společnosti Garda & Co. mají sportovní design.

Foto: Red Dot Award

Za pozornost stojí i návrh Adama Šimečka, který byl před časem vybrán jako jeden z nejlepších designových kousků určených pro děti v rámci přehlídky Designblok. Sáně mají jednoduchou konstrukci a mohou mít různobarevný výplet.

Sáně v moderním pojetí od Adama Šimečka.

Foto: Novinky

Stejně tak se na přehlídce objevily i sáně od Romana Kvity. Ty jsou inspirovány klasickými dřevěnými sáněmi, ale mají jednoduchý a čistý design, který je blízký skandinávskému stylu.

Roman Kvita navrhl sáně s názvem Raketa.

Foto: Novinky

Vybírat kvalitní designové kousky se rozhodně vyplatí i přesto, že mají zpravidla vyšší pořizovací hodnotu než obyčejné umělohmotné boby.

Dětem pomohou takové výtvory získávat vkus a cit pro eleganci, což v dospělosti jistě ocení. Dospělí zase získají efektní kousek do interiéru, který rozhodně nemusí schovávat ve sklepě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků