Hlavní obsah
Zleva: stolička Jekyll a lampa navržená ve stylu 80. let Foto: Novinky

Designérské studio vytvořilo nábytek inspirovaný dramatem Jekyll a Hyde

Švédské Note Design Studio v Praze před časem představilo svůj nábytek inspirovaný socialistickým designem i napínavou knihou Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda.

Zleva: stolička Jekyll a lampa navržená ve stylu 80. let Foto: Novinky
Designérské studio vytvořilo nábytek inspirovaný dramatem Jekyll a Hyde

Note Design Studio sídlí ve Stockholmu a bylo založeno v roce 2008. Pracuje v oblasti architektury, produktu a grafického designu a v Praze představilo na přehlídce Designblok pestrobarevné nábytkové kusy do interiéru zařízeného v moderním nebo retro stylu.

Verze Jekyll je vždy v dramatickém a temném provedení

V jejich kolekci najdeme i stoličku s názvem Tembo ze dřeva, kovu a korku. Podle autorů jde o "moderní totem", který má připomínat africký buben. Tembo se dodává ve dvou verzích inspirovaných slavným dramatem: verze Jekyll inspirovaná literární postavou - vrahem je vždy v tmavém provedení. Obsahuje přírodní korek a je černě lakovaná.

V kolekci nachybí ani různobarevné úložné boxy.

Foto: Novinky

Nábytkových kusů inspirovaných dílem a muzikálem Jekyll a Hyde je v kolekci hned několik. K verzi Jekyll existuje vždy barevně odlišný nábytkový kus, který má svou pozitivní barevností (světlé dřevo, oranžová barva) symbolizovat dobro, které se lékař Jekyll v dramatu snažil v lidské duši oddělit od zla.

Malé stoličky slouží k posezení s přáteli kolem konferenčního stolku.

Foto: Novinky

Interiérové doplňky tak mají i své světlejší varianty. Návrhy tohoto studia jsou hravé a nápadité. Jeden předmět většinou vzniká v několika barevných a materiálových variacích.

Designéři pracovali i s přírodními materiály.

Foto: Novinky

V kolekci byl k vidění i zajímavý stojan na svíčky s názvem Teluria, který má být mechanickou reprezentací sluneční soustavy. Jeho pět ramen je možné otáčet do různých pozic. Lze na něj umístit až dvanáct svíček.

Osvětlení perfektně zapadne do retro interiérů.

Foto: Novinky

Designérské studio se snaží, aby nábytkové kusy sloužily i jako dekorace. Například různobarevné boxy Peep mají otvory, kterými může efektně prostupovat světlo. Mají také různé velikosti a slouží různým funkcím. Pozornost na sebe strhnou i pestrobarevné lavice, které fungují i jako úložné prostory.

V kolekci jsou i lavičky, které slouží i jako úložné prostory.

Foto: Novinky

Švédské studio se rozhodně nebojí barev, které vnáší i do kancelářských prostor. Interiérové kusy navrhuje pro moderní a minimalistické interiéry. Dobře budou ale vypadat i v prostoru, který je navržen v retro stylu nebo ve stylu pop-artu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků