Hlavní obsah
Kufr se stolkem ocení hlavně vytížení manažeři čekající na navazující lety na letištích. Foto: Profimedia.cz

Designéři vytvořili nápaditý kufr a stolek v jednom pro digitální nomády

Zcestovalí lidé, kterým je díky moderním technologiím jedno, z jakého místa pracují, možná ocení kufr a stolek v jednom. Designéři tyto stolky navrhují pro hodně vytížené jedince, kteří potřebují efektivně využít každou minutu svého pracovního času.

Kufr se stolkem ocení hlavně vytížení manažeři čekající na navazující lety na letištích. Foto: Profimedia.cz
Designéři vytvořili nápaditý kufr a stolek v jednom pro digitální nomády

Nomádství dnes dostává nové významy. Bydliště často mění i bohatí mladí lidé, které změna bydliště i místa pracoviště prostě baví a berou ji jako součást svého životního stylu. Právě pro ně jsou určeny designové vychytávky poskytující komfortnější život s kufrem na kolečkách.

Moderní nomádi tak možná ocení Nomad Suitcase, který obsahuje rozložitelný stolek i stoličku. Pro kratší práci s notebookem celkem postačuje.

Desku stolu tvoří zadní strana praktického kufru.

Foto: Profimedia.cz

Kufr Nomad má tvary kancelářského nábytku a byl navržen pro podnikatele, kteří chtějí pokračovat v práci bez ohledu na to, zda jsou právě na letišti, v parku nebo v jakémkoli jiném veřejném prostoru. Stůl navrhli designéři ze studia Bibi Lab. Může sloužit i jako jídelní stůl nebo dočasný stolek na trhu.

Podobně slouží i dřevěný kufr coby stolek od skotského designéra Tyrona Stoddarta. Nese název Boxed a skládá se z obou zadních částí kufru. Typově připomíná spíš menší jídelní stůl.

Milovníci retro kufrů ocení kousek rozložitelný v celkem bytelný dřevěný stůl.

Foto: Profimedia.cz

Pro vytížené pracující je určen i nový kufřík Comute suitcease neboli kufr určený k dojíždění, od GreenEnergyMotors. Ten je proměnitelný v elektrický skútr, čímž manažerům pomůže se rychleji dostat na obchodní jednání. Zároveň bude pro majitele snazší nést těžší předměty, třeba notebooky.

Skútr funguje na akumulátorové baterie a dosahuje maximální rychlosti 20 km v hodině. Jakmile jsou opěrky, kola a kliky na svém místě, vozidlo je v "režimu jízdy". Podobně funguje i Micro Luggae Scooter od společnosti Micro Scooter UK.

Designéři zkouší cestujícím zjednodušit cestování i svými návrhy kufrů a dopravních prostředků v jednom.

Foto: Profimedia.cz

Možnost svobodně se pohybovat po světě jen s nejnutnějšími věcmi inspiruje i k vymýšlení mobilních domků. Cestování v domech na kolečkách je tak pro mnohé vášní i životním stylem.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

V domě na kolečkách si různé krajiny užívají třeba Guillaume Dutilh a Jenna Spesardová. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků