Hlavní obsah
Knihovna z dubového dřeva vyrobená podle návrhu majitelky bude v budoucnu doplněna TV stěnou v jednotném duchu. Pohovka ve tvaru L poskytuje dostatek prostoru pro celou rodinu. Tapeta ladí s ručně zhotovenými polštáři. Foto: www.modernibyt.cz

Byt zařizovali dětem na míru

Pořídit si drahý nábytek a trnout, kdy bude pomalován fixem, Ivana a Pavel odmítli. Raději zvolili cenově dostupnější varianty, jejichž poničení je nebude mrzet a dětem i rodičům umožní žít v bytě naplno.

Knihovna z dubového dřeva vyrobená podle návrhu majitelky bude v budoucnu doplněna TV stěnou v jednotném duchu. Pohovka ve tvaru L poskytuje dostatek prostoru pro celou rodinu. Tapeta ladí s ručně zhotovenými polštáři. Foto: www.modernibyt.cz
Byt zařizovali dětem na míru

K návštěvě bytu, kde žije se svou rodinou a jehož zařizování se jí během mateřské dovolené stalo zábavou, nás pozvala Ivana, máma dvou divochů.

Velká Chuchle je na krok od velkoměsta a přitom se jedná o lokalitu skýtající klid a přátelské sousedské vztahy jako na vesnici. Proč se tedy neusadit na kopci nad Prahou, když během půl hodiny můžete být v centru.

Kuchyň s pracovní plochou otevřenou do prostoru umožňuje při vaření komunikaci s rodinou. Provedení linky je bílý lak ve vysokém lesku, stěny nad pracovní deskou chrání deska z lakovaného skla. Na digestoři majitelé nešetřili.

Foto: www.modernibyt.cz

„Školka, škola a malý krámek, nic víc tu nenajdete. Za službami musíte do města, ale my jsme upřednostnili klid,“ říká Ivana.

Zúročená záliba

„Se synem Tomášem jsem doma dlouho nezůstala a po krátké době jsem se vrátila zpět do práce. U Vojty byla situace jiná. Jak mě zavřeli do bytu, začala jsem malovat,“ říká se smíchem Ivana.

Během mateřské dovolené zúročila zálibu v designu, vrhla se do zařizování nového bytu, malování, návrhu plakátů či samolepek na auto.

Rodinný jídelní stůl z teakového dřeva nese stopy života rodiny (např. otisk Vojtovy ručičky). Stěnu zdobí hodiny od George Nelsona. Průsvitné lustry připomínají mýdlové bubliny.

Foto: www.modernibyt.cz

I když dispozice v developerské novostavbě není podle jejích představ, podařilo se jí na 110 m2 vytvořit interiér přátelský pro rodinu s dětmi.

„Když jsme se stěhovali, bylo Vojtovi tři čtvrtě roku, potřebovali jsme bydlet. Neměli jsme energii ani čas přestavovat,“ vysvětluje Ivana.

Patrová postel je chytrým řešením, jak ušetřit cennou plochu místnosti pro další aktivity. Závěsná houpačka je během dne příjemným zpestřením. Barevný pruhovaný koberec oživuje jinak neutrálně pojatý pokoj.

Foto: www.modernibyt.cz

Nábytek a doplňky jsou kombinací běžných a designových kousků, které si postupně dopřávají s rostoucím věkem chlapců.

„Původně jsem uvažovala o židlích od Charlese Eamese nebo vlněném koberci, ale pak jsem to zavrhla. Vše je navrženo prakticky pro rodinu s dětmi. Raději mít levnější věci než pokřikovat: ‚Nesahej na to. Nemaluj na to!‘ “ popisuje Ivana.

V ložnici převládají klidné teplé tóny. Tapeta s geometrickým motivem nebo květinové světlo Midsummer Light vnášejí do ložnice jemnost. Nechybí ani toaletní stolek.

Foto: www.modernibyt.cz

Optimální volbou v interiéru, a nejen kvůli dětem, je vinylová podlaha. Lepená v pásech působí věrohodně jako dřevo. Ale na rozdíl od něj snese rozlití vody a prohánění se dětí po bytě. Je provedena bez prahů po celé ploše bytu.

V interiéru dominuje dřevo a neutrální barevnost. Základem jsou bílé a béžové tóny. Barvy do místností vnášejí barevné květiny a textilie.

Ivana Dostálová
Pod značkou Voitopi prodává své vlastní obrazy, navrhuje série produktů, které by měly podporovat kreativitu. „V rámci projektu ´Vymaluj si sám‘ produkuji černobílé plakáty, které si každý může dotvořit podle svého uvážení a vytvořit tak jedinečný originál. Snažím se přistupovat k návrhům tak, aby přinášely do života nadhled a vtip.“

Helena Marková, www.modernibyt.cz

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků