Hlavní obsah
V kurzu budou dekorace v různých tónech zelené barvy. Foto: The Contemporary Home, Skinflint

Barvou roku 2017 bude svěží zelená, odstín čerstvě posekaného trávníku

Návrháři a fandové interiérového designu mají i letos vodítko pro svou budoucí tvorbu. Po vyhlášení barvy roku ze vzorníku Pantone, který je největším systémem barev, je jasné, že trendem pro nadcházející sezónu bude svěží zelená barva. Dá se očekávat, že právě její odstíny budou vládnout produktům na budoucích nábytkových veletrzích.

V kurzu budou dekorace v různých tónech zelené barvy. Foto: The Contemporary Home, Skinflint
Barvou roku 2017 bude svěží zelená, odstín čerstvě posekaného trávníku

Obsažné vzorníky Pantone jsou používány pro textil, grafiku, design i průmysl. Jde o celosvětově uznávaný barevný standard, ze kterého se vychází při barevné typologii.

Vzorníky byly zavedeny v roce 1963, v průběhu let se rozvíjely v neuvěřitelně pestrou škálu barevných odstínů. Z nich každoročně porota expertů volí barvu roku.

Řiďte se i aktuálními interiérovými trendy, kterými jsou zelené stěny nebo vyšisované koberce.

Foto: Murals Wallpaper, The Rug Seller, Mylands Paints

Barva roku se zpravidla stává aktuálním interiérovým trendem, který se projevuje jak v módě, tak i v oblasti interiérového designu. Nejnověji zvolená barva, kterou je jasná zelená, je předně jarním až letním odstínem. Do interiéru bezpochyby vnese dojem svěžesti.

Volte tóny, které evokují pocit svěžesti.

Foto: Zanui, Beacon Lighting, Satara Australia, Mutating Creatures

Každá barva ve vzorníku má své číslo, zvolená zelená se skrývá pod označením 15-0343. Z něj tak mohou vycházet všichni, kdo se chtějí držet původního barevného vzoru. Ten má lehce žlutý podtón a je spíš svítivou než tlumenou zelenou.

Ložnici dodá tato barva šťávu a přitom nebude působit kýčovitě.

Foto: Tom Tailor, Annabel James (3x), Lüks Linen

Jde o barvu, která omladí i starší interiér zařízený v klasickém stylu. Obecně se ale hodí spíše do pokojů mladších generací. Dobře zafunguje i v tmavších interiérech v kombinaci s bílou barvou. Takové spojení potlačí dojem stísněnosti a prostor prosvětlí a oživí.

Prvky mohou být lehce v etno nebo boho stylu.

Foto: In Spaces, Ian Snow

Pokud se chcete držet trendů, zkuste v interiéru použít i další aktuální prvky. Chybu rozhodně neuděláte se zelenou stěnou, která s barvou roku skvěle koresponduje. [celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků