Interiér působí čistě, elegantně a kompozičně velmi vyrovnaně. Je výsledek otiskem toho, jak na vás majitelé působí?

S majiteli bytu jsme si padli do oka hned při naší první schůzce a přesně tak hladce probíhala i naše spolupráce. Jde o manželský pár s odrostlými dětmi, které mají už své rodiny i bydlení.

Paní je velmi elegantní dáma, která vystudovala medicínu a byt chce užívat pro odpočinek po práci, které se stále aktivně věnuje.

Při zařizování v interiéru majitelé investovali především do sedacího nábytku, každý kus je solitér, pečlivě vybraný z portfolií světově známých designérů, pohovka od Hermana Millera.

Při zařizování interiéru majitelé investovali především do sedacího nábytku, každý kus je solitér, pečlivě vybraný z portfolií světově známých designérů, pohovka od Hermana Millera.

FOTO: Jaroslav Kvíz, www.modernibyt.cz

Manžel je sympatický džentlmen zabývající se investicemi a má zálibu ve fotografování. Ačkoli často cestuje, Praha je jeho rodištěm a nejoblíbenějším místem.

Manželé si pro své harmonické soužití vybrali pražské Nové Město pro jeho nabídku okolních restaurací, kaváren, obchodů i spojení s centrem a dostupností Starého Města.

Schodiště zajišťuje otevřenost a vzdušnost prostoru a současně i jeho členitost s možností osobních zón. Kování na míru dodala Lešetínská kovárna.

Schodiště zajišťuje otevřenost a vzdušnost prostoru a současně i jeho členitost s možností osobních zón. Kování na míru dodala Lešetínská kovárna.

FOTO: Jaroslav Kvíz, www.modernibyt.cz

Byt se nachází v krásných prostorách starého secesního domu v centru Prahy. Jak jste si poradila s jeho o poznání méně idylickou, a ne zcela standardní dispozicí?

Jde o podkrovní byt v původním secesním domě, který je koncipován jako otevřený prostor poskytující mimo jiné také samostatné zóny pro chvíle soukromí.

Podkrovní vestavba je členěna na velkorysou obytnou místnost s kuchyní a jídelním stolem. Pohovka s křesly a knihovnou manželům slouží ke společně trávenému času případně i s návštěvami.

Součástí zadání bylo vytvořit zóny pro společné chvíle i zákoutí pro realizaci osobních projektů.

Součástí zadání bylo vytvořit zóny pro společné chvíle i zákoutí pro realizaci osobních projektů.

FOTO: Jaroslav Kvíz, www.modernibyt.cz

Společná ložnice s úložnými prostory sousedí s koupelnou a pracovna vedle pak skýtá zázemí pro manžela, který se ve volném čase věnuje fotografování a práci s fotografiemi.

Elegantně zařízená ložnice slouží pouze pro účely odpočinku. I proto je množství nábytku omezeno na minimum, ovšem co do kvality je výběr maximalistický, nepřímé osvětlení zajišťuje lampa Tolomeo (Artemide).

Elegantně zařízená ložnice slouží pouze pro účely odpočinku. I proto je množství nábytku omezeno na minimum, ovšem co do kvality je výběr maximalistický, nepřímé osvětlení zajišťuje lampa Tolomeo (Artemide).

FOTO: Jaroslav Kvíz, www.modernibyt.cz

Mezipatro propojuje byt s terasou a je řešeno jako salónek k odpolednímu podávání čaje či posezení se sklenkou vína při dlouhých zimních večerech.

Terasa zajistí v jarních a letních měsících klidné zázemí v soukromí, a přitom v rušném centru metropole.

Minimalisticky koncipováno je i vybavení koupelny. Dominantním solitérem je kvalitní hlavová sprcha.

Minimalisticky koncipováno je i vybavení koupelny. Dominantním solitérem je kvalitní hlavová sprcha.

FOTO: Jaroslav Kvíz, www.modernibyt.cz

Čeho si podle vás cení majitelé bytu na vaší práci?

Myslím, že je oslovil především můj smysl pro detail a kompozici. To jsem se snažila dodržet do posledního kousku prostřednictvím dodávek na zakázku.

Řeč je například o kuchyňském nábytku, obkladu vstupní chodby se skrytými dveřmi na WC nebo o výběru současného moderního nábytku i dalších dekorací. Interiér je doplněn originálními grafickými listy od Jiřího Samka, dále pak prostorovými uměleckými objekty a fotografiemi.

S jakými materiály jste pracovala?

V interiéru jsou použity převážně lakované desky ve studeném odstínu, které sem vnášejí punc elegance. Ty jsou doplněny masivními dubovými podlahovými fošnami ošetřenými přírodním olejem. V interiéru navozují pocit tepla a zútulňují ho.

Prosklené dveře pak otevírají byt jako celek a propouštějí do chodby denní světlo i barevnost jednotlivých místností.

Žádné hluché místo - ochoz slouží nejen k propojení bytu s terasou, ale především jako odpolední salonek pro posezení u čaje či sklenky vína.

Žádné hluché místo - ochoz slouží nejen k propojení bytu s terasou, ale především jako odpolední salónek pro posezení u čaje či sklenky vína.

FOTO: Jaroslav Kvíz, www.modernibyt.cz

Schodiště je dominantou interiéru?

Je jistě jedním ze stěžejních solitérů. Zdůrazňuje ochoz, který rozhodně není mrtvým prvkem, nýbrž komfortní relaxační zónou s výhledem na nebe nad Prahou. Kladla jsem důraz na zachování prvků secesního stylu a na maximální využití dispozice.

Velmi vkusná je i volba světelných solitérů.

Počtem kusů nábytku je vybavení bytu skromné a vyhovující potřebám manželského páru. Právě z tohoto důvodu je každý kus designovým solitérem. Osvětlení je součástí systému inteligentní domácnosti.

FOTO: Jaroslav Kvíz, www.modernibyt.cz

Zaskočilo vás něco při samotné realizaci interiéru?

Tentokrát se nám podařilo realizovat interiér bytu se skupinou našich oblíbených dodavatelů velice rychle a bez neočekávaných překvapení či komplikací. Majitelé nemuseli na výsledek dlouho čekat.

Hana Šebková, studio SHR
Studovala na SUPŠ Žižkovo náměstí v Praze 3 a později na Vysokém učení technickém v Brně. Byla čestným hostem na Uměleckoprůmyslové škole v německém Hildensheimu. Jako stážistka sbírala zkušenosti v interiérovém studiu v Plymouthu v Anglii. Oboru se věnuje od roku 1997. I po dvaceti letech praxe se stále ze své práce raduje a hmatatelný konečný výsledek jí přináší velké uspokojení. „Je to můj život, stejně jako dýchám vzduch, musím dělat interiéry,“ svěřila se Hana Šebková.

Veronika Motyčková, www.modernibyt.cz