Původní nádrž byla navržena renomovaným architektem Edwinem Lutyensem, o devadesát let později byla zrekonstruována Brunem a Denisou Del Tufovými. Ti v sobě nezapřou kreativního ducha. Bruno se živil jako sochař, jeho manželka obchodovala se starožitnostmi.

Chloubou interiéru je sezení v barovém stylu u okna s výhledy do okolí.

Chloubou interiéru je sezení v barovém stylu u okna s výhledy do okolí.

FOTO: Profimedia.cz

Původní účel už stavba dávno neplnila a byla tak nevyužitým objektem, který čekal na nápadité majitele. Ti se rozhodli stavbu kompletně zrekonstruovat, což jim zabralo bezmála rok.

Z betonového objektu ve špatném stavu se stala moderní stavba s výrazným prosklením a zinkovými detaily.

V interiéru byly použity technicistní prvky, které k tomuto typu stavby patří. Nechybí ani kovové schody nebo zářivkové osvětlení.

Architektům se podařilo zachovat technicistního ducha stavby.

Architektům se podařilo zachovat technicistního ducha stavby.

FOTO: Profimedia.cz

Stavba obsahuje tři ložnice a dvě koupelny. Nechybí kuchyň, jídelna, obývací pokoj a technická místnost.

Cílem bylo, aby byla stavba dostatečně prosvětlena. To se rozhodně povedlo. Interiér tak trochu připomíná vyhlídkovou věž než klasický byt.

Interiéru dodává na útulnosti dřevěná podlaha a krb.

Interiéru dodává na útulnosti dřevěná podlaha a krb.

FOTO: Profimedia.cz

Majitelé původně o rekonstrukci nádrže nepřemýšleli, byla jen součástí zahrady u nemovitosti, kterou si koupili. Na nápad proměnit ji na bydlení přišli až později.

Oba už ale mají důchodový věk, a tak se rozhodli, že nemovitost prodají. Nyní je v nabídce v přepočtu za bezmála 28 miliónů korun.

Stavba podle serveru Kent Online zazářila i v televizní show Grand Designs. Podle znalců je prověřenou stavbou, která stojí za pozornost.