Podlaha by zapadla i do současných trendy interiérů. Právě měď, která podlaze dominuje, je aktuálně hodně žádaným materiálem, který je letošní sezónu v kurzu. Působí příjemným teplým dojmem a skvěle ladí s přírodními materiály, zejména pak se dřevem. [celá zpráva]

Podlaha barevně ladí s teplými odstíny použitými v kuchyni.

Podlaha barevně ladí s teplými odstíny použitými v kuchyni.

FOTO: Profimedia.cz

Vytvoření podlahy zabralo šest týdnů tvůrčí práce a celkem jednotvárného skládání mincí k sobě.

Podle serveru Shropshire Star se majitel nejdříve rozhodl položit na podlahu klasickou linoleovou podlahu. Nebyl s ní ale spokojen a tak ji odstranil.

Po diskuzi s manželkou se rozhodli, že nechtějí dřevěnou podlahu, koberec ani plovoucí podlahu a začali proto hledat inspiraci, kterou se staly právě mince. Cílem bylo vytvořit zajímavý povrch, který bude mít nadčasového ducha.

Mince mají různé odstíny podle stáří.

Mince mají různé odstíny podle stáří.

FOTO: Profimedia.cz

Server uvádí, že se na pokládce podíleli i přátelé majitele. Nejprve došlo k použití samonivelační směsi, která posloužila k vyrovnání nerovností na podlaze. Pak následovalo samotné lepení mincí na podlahu.

Poté majitelé přetřeli podlahu maltou a odstranili přebytky, které ulpěly na samotných mincích. Nakonec celé dílo zafixovali pomocí epoxidové pryskyřice, kterou zahladili stěrkou.

Stavba je typickým anglickým domem s klasickou fasádou zrežných cihel.

Stavba je typickým anglickým domem s klasickou fasádou z režných cihel.

FOTO: Profimedia.cz

Podobný typ podlahy působí jako jemná mozaika a skvěle se hodí k mozaikovým obkladům kuchyňské linky nebo k obkladům s motivem cihliček v anglickém stylu a v přírodních teplých barvách.