„Koupili jsme nakonec nemovitost, která byla nejdále ze všech námi navštívených, a také v nejhorším stavu, a skládala se ze tří stavení. Když jsme dojeli na místo, hned jsme ale věděli, že je to přesně to, co od stěhování očekáváme. Klidná, neprůjezdná vesnice, přitom stavení na návsi, okolo lesy a dokonalé trasy pro vycházky se psem, nedaleko Nymburk s nákupními možnostmi, do centra Prahy 45 km. Prostě ideální situace,“ pochvaluje si Alena.

Hned po koupi nemovitosti začali majitelé s rekonstrukcí vejminku, který byl v zachovalejším stavu. Po pár měsících už v něm mohli bydlet.

Hned po koupi nemovitosti začali majitelé s rekonstrukcí vejminku, který byl v zachovalejším stavu. Po pár měsících už v něm mohli bydlet.

Rekonstrukce hlavního domu se podařilo dokončit hned v následujícím roce po koupi. Přestože bylo třeba ho část strhnout a dostavit znovu.

Rekonstrukci hlavního domu se podařilo dokončit hned v následujícím roce po koupi. Přestože bylo třeba část strhnout a dostavět znovu.

V době, kdy rodina čtenářky nemovitost kupovala, prodávala zároveň dům v Praze. Bylo tedy nezbytné rekonstruovat alespoň jednu část co nejrychleji, aby bylo kde bydlet. Práce proto začaly nejprve na menším domku.

„Začali jsme proto ihned po koupi v lednu 2012, v červnu 2012 jsme se mohli nastěhovat. Větší dům byl staticky narušen, museli jsme ho proto více než polovinu zbourat a nově jej dostavět,“ popisuje čtenářka.

Nová podoba kuchyně

Nová podoba kuchyně ve vejminku

Jeden z pokojů v rekosntruovaném vejminku (malém domě)

Jeden z pokojů v rekonstruovaném vejminku (malém domě)

Majitelé využili nutnosti dostavby domu a rozšířili jej zhruba o 1,5 metru. Původní dispozici 3+kk ovšem zachovali. Současná výměra domu činí 180 m2.

Kromě obytných místností se mohou těšit ze dvou koupelen s WC, nechybí venkovní WC, nově je v domě příjemná zastřešená terasa, kde rodina tráví příjemné chvíle od jara až do podzimu a někdy i v zimě, pokud to teploty dovolí.

První Vánoce ve velkém, hlavním domě.

První Vánoce ve velkém, hlavním domě

Koupelna ve velkém domě je zařízena v příjemné kombinaci modré a bílé barvy.

Koupelna ve velkém domě je zařízena v příjemné kombinaci modré a bílé barvy.

Menší domek, po přestěhování rodiny do velkého domu v červnu 2013, zůstal volný pro děti, eventuálně jej využívají společně s babičkou.

Třetím objektem na pozemku, který manželé koupili, je stodola. V ní vybudovali posezení s krbem. Tam se odehrávají rodinné oslavy a tam si majitelé užívají návštěvy přátel.

Jeden z pokojů v hlavním domě

Jeden z pokojů v hlavním domě

V hlavním domě se hezky doplňuje modrá barva s ostatními prvky, ať již dlažbou v přírodním hnědavém odstínu, anebo přírodní barvou dřevěných prvků a nábytku.

V hlavním domě se hezky doplňuje modrá barva s ostatními prvky, ať již dlažbou v přírodním hnědavém odstínu, anebo přírodní barvou dřevěných prvků a nábytku.

„Přesto, že rekonstrukce probíhala rekordním tempem, propadali jsme někdy beznaději - především kvůli hromadám suti, roští, hlíny po výkopech atd. Díky místní firmě a také ochotným kontaktům z místní hospůdky proběhlo ale nakonec vše k naší spokojenosti. Manžel je řemeslník, takže přiložil ruku k dílu. Mojí prací bylo navrhnout uspořádání nového domova, vybrat například obklady a dlažby i zařizovací předměty. V neposlední řadě jsem si pak vzala na starost i nákup nábytku po bazarech,“ upřesňuje čtenářka.

Posezení ve stodole má své veliké kouzlo.

Posezení ve stodole má své veliké kouzlo.

Celkový pohled na interiér stodoly

Celkový pohled na interiér stodoly

Pozemek, který byl za stodolou, rodina zatravnila a využívá jej zároveň jako užitkovou zahradu. Pěstuje tam ovoce a zeleninu, vše stíní několik ovocných stromů.

„Manžel se našel v chovu slepic a zlatých bažantů, dokonce se mu již druhým rokem podařilo odchovat kuřátka. Prostě si to užíváme!“ uzavírá svůj dopis Alena.

Posezení na zahradě pod pergolou

Posezení na zahradě pod pergolou

Majitelé nalezli na zahradě domu i kompletní žebřiňák. Samozřejmě jej do zahrady začlenili.

Majitelé nalezli na zahradě domu i kompletní žebřiňák. Samozřejmě jej do zahrady začlenili.

Původní stav

Původní stav