Z jednoduchých, vzájemně se zrcadlících a opakujících tvarů designéři vytvořili svítidlo, které po zažehnutí zdroje vrhá do místnosti stíny ve tvaru pokroucených stromů a keřů.

Stačí jen trochu přimhouřit oči a člověk se místo v pokoji ocitá uprostřed hlubokého lesa, kde se po něm, stejně jako po pohádkové Sněhurce, natahují zkroucené větve stromů.

Čím je místnost a její stěny prázdnější, tím lépe hra stínů na nich vynikne.

Čím je místnost a její stěny prázdnější, tím lépe na nich hra stínů vynikne.

Efekt je tím výraznější, čím prázdnější místnost s lustrem je. Obzvláště hezky vyniká pak se zdrojem světla, který umožňuje pozvolné tlumení a zesilování intenzity.

Když se totiž světlo ztlumí jen na nejnutnější minimum, promění se místnost v temný les se slabě svítícím světélkem kdesi v dálce.

Lustr vytvoří tajemnou atmosféru v každé místnosti. Do ložnice si jej ale pověsí patrně jen otrlejší nátury.

Lustr vytvoří tajemnou atmosféru v každé místnosti. Do ložnice si jej ale pověsí patrně jen otrlejší povahy.

Lustr byl vyroben v limitované stokusové edici a byl během krátké doby rozprodán. Designéři proto chystají jeho druhou edici.

Jednotlivé části jsou vyrobeny pomocí 3D tiskárny, precizní ruční zkompletování zabere osm hodin.

Prochází-li člověk místností, má podvědomou tendenci překračovat kořeny na zemi.

Prochází-li člověk místností, má podvědomou tendenci překračovat kořeny na zemi.

„Chtěli jsme navodit stejný pocit, jaký člověk zažívá, když stojí uprostřed hlubokého lesa, obklopen jen přírodou. Pocit, jaký zažívá umělec nebo vědec přemožený tímto neuvěřitelně obrovským světem miliónů živých stvoření," řekli o své práci designéři Hilden & Diaz.