Ať už k přípravě čerstvé šťávy zvolíme ruční, odstředivý nebo pomalejší šnekový odšťavňovač, pamatujme na to, že čím rychleji zbavujeme ovoce a zeleninu šťáv, tím více se ničí vitamíny rychlou oxidací a zahříváním.

Odšťavňovač G21 Perfect Juicer Green vymáčkne z ovoce a zeleniny až o 40 % více šťávy než vysokootáčkový odšťavňovač. Hodí se i na listovou a kořenovou zeleninu. Cena 4999 Kč.

Odšťavňovač G21 Perfect Juicer Green vymáčkne z ovoce a zeleniny až o 40 % více šťávy než vysokootáčkový odšťavňovač. Hodí se i na listovou a kořenovou zeleninu. Cena 4999 Kč.

FOTO: Mall.cz (2x)

Nezapomeňte

Jedním z nezanedbatelných ukazatelů, na něž je potřeba při výběru odšťavňovače brát ohled, je doba provozu konkrétního modelu. Jestliže si sem tam vyrobíte skleničku šťávy, o nic nejde. Pokud se ale hodláte do odšťavňování vrhnout ve větší míře, bude se hodit takový model, který zvládne i několik hodin provozu.

 (nes)  
Odšťavňovač JE 4010 má unikátní nerezové síto s ostřím zpevněným titanem se stěnami z mikrosíťoviny a vysoký výkon 1200W zajišťují maximální výtěžnost. Jako jediný nemá časové omezenou dobu provozu. Odnímatelné části lze snadno mýt v myčce.

Odšťavňovač JE 4010 má unikátní nerezové síto s ostřím zpevněným titanem se stěnami z mikrosíťoviny a vysoký výkon 1200 W zajišťující maximální výtěžnost. Jako jediný nemá časově omezenou dobu provozu. Odnímatelné části lze snadno mýt v myčce.

FOTO: Catler

Jistě se nabízí otázka, zda po snadné přípravě osvěžujícího nápoje nebude následovat náročné čistění přístroje a rozjímání, kam s množstvím odpadu z dužin a slupek.

Lis Concept LO 7055 zpracuje všechny druhy ovoce a zeleniny, poradí si také s ořechy nebo bylinkami. Cena 2999 Kč.

Lis Concept LO 7055 zpracuje všechny druhy ovoce a zeleniny, poradí si také s ořechy nebo bylinkami. Cena 2999 Kč.

FOTO: Concept

Výrobci moderních odšťavňovačů slibují snadné čištění a rozkládání jednotlivých dílů, minimální odpad ze surovin, navíc téměř suchý.

Praktický ruční odšťavňovač Healthy Juicer se skládá z více dílů, sestavení i rozkládání je otázkou pár desítek vteřin. Pomalé lisování je šetrné ke kvalitě fresh džusů. Cena 1990 Kč.

Praktický ruční odšťavňovač Healthy Juicer se skládá z více dílů, sestavení i rozkládání je otázkou pár desítek vteřin. Pomalé lisování je šetrné ke kvalitě fresh džusů. Cena 1990 Kč.

FOTO: Healthy Juicer

Tip

Jestliže si budete chtít raději zpracovávat větší množství šťávy z ovoce a zeleniny najednou s tím, že co nevypijete, dáte ještě třeba na den do chladničky, kupujte určitě nízkootáčkové lisy. Šťáva z nich má bohatší chuť, ale především v chladničce vydrží ještě den v pořádku. Pro šťávu z nízkootáčkových odšťavňovačů bývá charakteristické, že má minimální množství pěny, pokud vůbec nějakou.

(nes)  
Odšťavňovač Philco PHJE 5020 pracuje na principu pomalého lisování. Dokonale odšťaví ovoce, zeleninu i bylinky a to s minimem vzniklého odpadu. Získáte až o 50% více šťávy, která je bohatší na vitamíny, enzymy, antioxidanty a další zdraví prospěšné látky.

Odšťavňovač Philco PHJE 5020 pracuje na principu pomalého lisování. Dokonale odšťaví ovoce, zeleninu i bylinky, a to s minimem vzniklého odpadu. Získáte až o 50 % více šťávy, která je bohatší na vitamíny, enzymy, antioxidanty a další zdraví prospěšné látky.

FOTO: Philco

Proč sušit?

Ovoce nám déle vydrží sušené. Křížaly a zeleninové chipsy jsou vítaným zdrojem vitamínů v zimních měsících.

Sušička ovoce Tribest Sedona P 9000 dodrží přesné a stálé teploty sušení, díky čemuž zachová vitaminy a živiny. Horizontální systém sušení umožňuje vyrobit i sušenky, ovocné špízy nebo zeleninové tyčinky. Cena 12 890 Kč.

Sušička ovoce Tribest Sedona P 9000 dodrží přesné a stálé teploty sušení, díky čemuž zachová vitamíny a živiny. Horizontální systém sušení umožňuje vyrobit i sušenky, ovocné špízy nebo zeleninové tyčinky. Cena 11 890 Kč.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: