Zejména v menších bytech, v nichž se obývací pokoj snoubí s ložnicí, se vyplatí investovat do pohovky s polohovatelnými díly a skříní s chytrými organizéry.

Skryté kování

Posuvné kolejnicové pojezdy i skládací dveře skříní by se měly otevírat lehce a plynule. Skříně mají kvůli pohodlí plynulé výsuvy a ekonomické organizéry.

Spodní vedení Movento je určeno zásuvkám nebo policovým výsuvům, které jsou dobře použitelné v obývacím a ložnicovém nábytku.

Spodní vedení Movento je určeno zásuvkám nebo policovým výsuvům, které jsou dobře použitelné v obývacím a ložnicovém nábytku.

FOTO: BLUM (2x)

To platí také pro zásuvky. Jedním dotykem otevřeme zásuvky s pružinovým, elektromechanickým nebo hydraulickým mechanismem.

Zavíráme je zatlačením. Extra tiché dovírání pak umožňují integrované hydraulické nebo vzduchové tlumiče.

Výsuv vyniká stabilitou, synchronizovaným pohybem pojezdu, extrémně nízkými hodnotami svěšování, což je velice oceňováno u výsuvů těsně nad podlahou. Cena spodního vedení podle provedení 800–1200 Kč bez DPH.

Výsuv vyniká stabilitou, synchronizovaným pohybem pojezdu, extrémně nízkými hodnotami svěšování, což je velice oceňováno u výsuvů těsně nad podlahou. Cena spodního vedení podle provedení 800–1200 Kč bez DPH.

Plynulý tah při otevírání skládacích dveří zajistí kvalitní závěsy.

Plynulý tah při otevírání skládacích dveří zajistí kvalitní závěsy.

FOTO: HETTICH (3x)

Polohovací kování

Při výběru polohovací pohovky, případně křesla dáváme pozor, aby nám vyhovovala tvrdost jednotlivých dílů, jejich rozměry a především kvalita kování, jehož cena bývá zahrnuta v ceně pohovky.

Čalouněný a ložnicový nábytek může mít díky polohovacímu kování mnoho podob. Z rovného lůžka snadno vytvoříme pohodlnou pohovku s opěrkami nohou i zad.

Čalouněný a ložnicový nábytek může mít díky polohovacímu kování mnoho podob. Z rovného lůžka snadno vytvoříme pohodlnou pohovku s opěrkami nohou i zad.

Zajímáme se proto o funkčnost a materiál, z něhož je kování vyrobeno. Funkční části kování pro jeho delší životnost mažeme vazelínou, technickým mazivem WD 40 nebo přípravkem doporučeným výrobcem.

U polohovacího křesla je důležité kvalitní kování, protože ho často nastavujeme podle odlišných potřeb.

U polohovacího křesla je důležité kvalitní kování, protože ho často nastavujeme podle odlišných potřeb.

Drátěný program

Výhodou tzv. drátěných programů ve skříních a zásuvkách je pestrost možností ukládání oděvů i doplňků.

Sklopná šatní tyč – pantograf. Cena 7200 Kč

Sklopná šatní tyč – pantograf. Cena 7200 Kč

Drátěné koše jsou ideální pro uložení ručníků, utěrek. Pro kravaty, šátky existují vhodné výsuvy, výsuvné rámy jsou nejlepší pro kalhoty. Skříně s menší hloubkou mívají sklopné tyče, tzv. pantografy.

Výsuvná police, cena 2500 Kč

Výsuvná police, cena 2500 Kč

Kovové organizéry, cena 900 Kč

Kovové organizéry, cena 900 Kč