„Interiér je organizován jako velký společný prostor, kde je zděná kuchyňská část kompletně obložená keramickou mozaikou a obklady ze stejné řady, jako je dlažba. Ta prochází celým interiérem včetně terasy, směřující do zahrady.

Cílem bylo „vytáhnout“ interiér ven. Pracovní deska na kuchyňském ostrůvku je z velmi odolné tvrdé žuly. Na kuchyň navazuje jídelní část, tvořená skleněným jídelním stolem s mramorovou podnoží, nerezovými detaily a se židlemi ze dřeva wenge, čalouněnými bílou kůží, které nám společně s barovými židlemi a stoly vyrobila firma TON,“ popisuje dispozici a zařízení domu Alice.

Relaxační televizní křeslo a sedačku nahradí v nejbližších dnech bílé kožené křeslo a kožená rohová sedačka v barvě bahenní šedi, obojí od firmy Natuzzi.

Pracovní deska na kuchyňském ostrůvku je z přírodní žuly.

Pracovní deska na kuchyňském ostrůvku je z přírodní žuly.

Žulovou pracovní desku na kuchyňském ostrůvku doplňuje mozaika, jíž je ostrůvek obložen. U spotřebičů a dalších prvků vsadila majitelka na nerez.

Žulovou pracovní desku na kuchyňském ostrůvku doplňuje mozaika, jíž je ostrůvek obložen. U spotřebičů a dalších prvků vsadila majitelka na nerez.

Televizní stěnu ze dřeva wenge doplněného bílým matovým sklem s nádechem mátově zelené navrhla naše čtenářka sama a realizaci pak zadala stejné firmě, která vyráběla i vestavěné skříně ve všech pokojích, včetně komod a botníku na míru.

Paní Alice si rovněž navrhla kuchyňskou sestavu a nechala ji vyrobit kuchyňským studiem z Brna. Postel v ložnici je postavena z cihel a obložena keramickou mozaikou, stejnou jako kuchyňský ostrůvek i vana a totožnou s designem dlažby.

Ve centru jídelní zóny je kulatý skleněný stůl obklopený židlemi ze dřeva wenge a s čalouněním v bílé kůži.

V centru jídelní zóny je kulatý skleněný stůl obklopený židlemi ze dřeva wenge a s čalouněním v bílé kůži.

Televizní stěna v obývací části je ze dřeva wenge.

Televizní stěna v obývací části je ze dřeva wenge.

„Nejsme zastánci velkých výzdob stěn; zástupcem obrazů jsou dekorativní zrcadla, která postupně procházejí celým interiérem,“ vysvětluje svůj přístup čtenářka.

Většinu přízemí domu zabírá společenský prostor propojující kuchyni, jídelnu a obývací pokoj dohromady.

Většinu přízemí domu zabírá společenský prostor propojující kuchyni, jídelnu a obývací pokoj.

V neutrálně laděném interiéru návštěvy na první pohled zaujme modré povlečení v hostinském pokoji. Majitelé domu pak mají interiér ložnice oživený vínovým matným sklem šatní skříně.

Na některých místech si manželé trochu zaexperimentovali s výmalbou, dekorativními polštáři a dalšími doplňky. Snažili se ubránit tomu, aby v jejich bytě byla fádně působící výmalba v čisté sněhobílé barvě.

Domácnost svých pánů hlídá nenápadně, ale bedlivě landseerka Axina.

Domácnost svých pánů hlídá nenápadně, ale bedlivě landseerka Axina.

„Stropy jsou přírodně bílé, kromě společného prostoru, kde je strop zvýšený, dřevěný, bíle mořený. Ostatní prostory jsou ve velmi světlých odstínech vanilkové, levandulové a lila. V prostorách chodby jsou do výše pasu matné, téměř stoprocentně omyvatelné pruhy. To z nutnosti, protože máme velkého psa, který rád lehává u stěn, a ty se pak snáze udržují v čistotě,“ prozrazuje dobrý nápad pro chovatele velkých plemen Alice.

Dlažba a obklady jsou jednotícím prvkem napříč interiérem celého domu.

Dlažba a obklady jsou jednoticím prvkem napříč celým domem.

„Naším cílem byl sladěný interiér v neutrálních barvách, tedy v šedé, béžové, antracitové a tmavě hnědé, která je použita na většině nábytku ve formě dřeva v odstínu exotického wenge,“ píše čtenářka. Sladěn je rovněž vzhled svítidel, všechna jsou vyrobena z chromovaných kovů v kombinaci s matným sklem.

„Budeme ještě měnit lustr nad jídelním stolem, u něhož nám nevyhovují jeho LED světelné zdroje. Místo něj přijde lustr osazený kameny Swarovski,“ upřesňuje naše čtenářka.

Postel v ložnici je postavena z cihel, její stěny pokrývá stejná mozaika, která je k vidění na kuchyňském ostrůvku.

Postel v ložnici je postavena z cihel, její stěny pokrývá stejná mozaika, která je k vidění na kuchyňském ostrůvku.

Vestavné skříně ve všech místnostech jsou vyrobeny míru, stejně jako komody a televizní stěna.

Vestavné skříně ve všech místnostech jsou vyrobeny míru, stejně jako komody a televizní stěna.

Zahradu okolo domu navrhla zahradní architektka Ing. Kateřina Kopecká, veškeré práce si ovšem majitelé provedli opět sami, vlastními silami. Úprava zahrady trvala celých šest let.

V plánu mají manželé vyhloubit ještě přírodní koupací jezírko, které bylo i součástí návrhu, ale s jeho realizací dosud váhali.

Pokoj pro hosty

Pokoj pro hosty

Majitelé domu sladili interiér do trojice osvědčených barev - šedé, hnědé a bílé. Osvěžující výjimkou je světle modrá barva povlečení v pokoji pro hosty.

Majitelé domu sladili interiér do trojice osvědčených barev – šedé, hnědé a bílé. Osvěžující výjimkou je světle modrá barva povlečení v pokoji pro hosty.

Tak jako bývá někdy stavba domu důvodem k rozchodu manželů, u jiných párů je tato životní událost dalším tmelicím prvkem už tak dobře fungujícího vztahu.

Právě tak to bylo zjevně i v případě naší čtenářky, která si pochvaluje: „Na všem jsme se s manželem naprosto shodli, vše nám vyhovuje, jsme zde rádi.”

Do domu se vchází přes malou, zastřešenou terasu.

Do domu se vchází přes malou zastřešenou terasu.

Z terasy je hezký výhled do poklidné, upravené zahrady.

Z terasy je hezký výhled do poklidné, upravené zahrady.

„Vždy jsem byla okouzlena architekturou a moderním designem, promyšlenými celky s důrazem na detail. Mé představy o moderním designu splňuje kombinace nadčasových, čistých a funkčních řešení, propojených moderními technologiemi a kvalitními materiály. Věřím, že mé nadšení se v našem domě alespoň trochu promítá,“ uzavírá Alice svůj dopis.

Zahradu majitelům navrhla architektka Ing. Kateřina Kopecká, do realizace se ale pustili již sami.

Zahradu majitelům navrhla architektka Ing. Kateřina Kopecká, do realizace se ale pustili již sami.

Na pozemku si majitelé ponechali i malý, smíšený hájek.

Část pozemku majitelé vyčlenili pro malý, smíšený hájek.