Stavbu v západním Londýně na Portobello Road se rozhodl proměnit londýnský architekt Ab Rogers před pěti lety. Původně šlo o klasický dům se čtyřmi ložnicemi. Pro Rogersovu tvorbu je použití výrazných sytých barev v kontrastu s bílými stěnami a nábytkem hodně typické.

A designér v interiéru barvami rozhodně nešetřil. Nikoho tak asi nepřekvapí, že se domu přezdívá i Rainbow house neboli Duhový dům.

Chloubou interiéru je extravagantní točité duhové schodiště.

Chloubou interiéru je extravagantní točité duhové schodiště.

FOTO: Profimedia.cz

Autor sázel na moderní a lehce omyvatelné materiály i na osvědčené designové kousky s nádechem pop artu a futurismu. V obývacím pokoji je tak k vidění třeba židle s názvem Tulip navržená designérem Eerem Saarinenem.

Obývací pokoj rozzářila imitace parket ve fialových tónech.

Obývací pokoj rozzářila imitace parket ve fialových tónech.

FOTO: Profimedia.cz

V domě najdete kromě jiného i postel, která se otáčí o 360°, což obyvatelům umožňuje přizpůsobit se aktuálním slunečním paprskům. Dům má několik koupelen.

Nechybí ani prostorná terasa, ve které je umístěn působivý skleněný stolek, jenž vyvolává dojem, že v prostoru jen levituje. V domě je i klouzačka, do které se vstupuje otvorem z horního patra.

Koupelna je maximálně prosvětlená a je v souladu s trendy součástí obytného prostoru.

Koupelna je maximálně prosvětlena a je v souladu s trendy obytného prostoru.

FOTO: Profimedia.cz

Pronájem tohoto interiéru vyjde draho. Případný zájemce za něj zaplatí víc jak půl miliónu korun měsíčně. Krátkodobý pronájem na týden vyjde na 120 tisíc korun, což výrazně převyšuje běžné nájmy v místě.