Digestoře spolehlivě zachytí mastné páry a tuky, které vznikají při vaření. V rodinném domě máme možnost komínového odtahu (nejde o komín určený k vytápění), a tak ho využijeme.

Digestoř s šířkou 60 cm má kovové filtry proti mastnotám, možnost nastavení 3 rychlostí odsávání. Cena 3590 Kč.

Digestoř s šířkou 60 cm má kovové filtry proti mastnotám, možnost nastavení 3 rychlostí odsávání. Cena 3590 Kč

FOTO: MORA (3x)

Jestliže bydlíme v panelovém domě, pořídíme digestoř s recirkulací. Ta nasává pachy a výpary, které jdou z hrnců a pánviček, čistí je přes filtry (vstupní kovový filtr a uhlíkový filtr) a navrací zpět do prostoru.

Kovový tukový filtr lze mýt v myčce, uhlíkový filtr musíme pravidelně měnit, podle četnosti vaření tak zhruba jednou za půl roku.

Odsavač par pro větší kuchyně s šířkou 90 cm, extra tichý motor, 3 rychlosti výkonu, zpětná klapka. Cena 14 990 Kč.

Odsavač par pro větší kuchyně s šířkou 90 cm, extra tichý motor, 3 rychlosti výkonu, zpětná klapka. Cena 14 990 Kč

Pravidelná výměna je nutná. Chráníme tím motor spotřebiče, zvyšuje se samozřejmě i výkon samotného odsavače.

Digestoř s odtahem ven

Komínové digestoře nabízejí zajímavý design, vysoký výkon a tichý chod. Mezi oblíbené patří nerezové kousky v kombinaci se sklem vybavené technologií Deep Silence, které „šlapou“ téměř bezhlučně, protože mají izolovaný motor. Takový nadstandard je sice dražší, ale vyplatí se, zejména když máme kuchyň volně propojenou s obývacím pokojem.

Recirkulační digestoř vhodná do panelového bytu, 7 odtahů, 3 rychlosti výkonu. Šířka 50 nebo 60 cm. Cena 1590 Kč.

Recirkulační digestoř vhodná do panelového bytu, 7 odtahů, 3 rychlosti výkonu. Šířka 50 nebo 60 cm. Cena 1590 Kč

Příjemnou novinkou je i technologie zvaná Perimetr, která odsává páry po obvodu, takže se ještě zvyšuje kvalita odsávání a zároveň významně snižuje hladina hluku.

Zajímavá je rovněž novinka Active Heat, kdy čidla sama automaticky přizpůsobí sílu a rychlost odsávání v závislosti na teplotě a množství právě vznikajících par.

Vzdálenost digestoře od varné desky má být minimálně 65 cm u elektrických desek a 70 cm u plynových.

Vzdálenost digestoře od varné desky má být minimálně 65 cm u elektrických desek a 70 cm u plynových.

Dnešní digestoře jsou také vybaveny osvětlením s nízkou spotřebou, halogenovými žárovkami nebo efektními LED diodami, které nevytvářejí stíny. Nabízejí úsporu až 90 % a mají dlouhou trvanlivost.

Ostrůvková kuchyně

Do velkých prostor je ideální ostrůvek, který slouží jako varné, mycí a pracovní centrum.

Ostrůvkové sestavy jsou šikovné do velkých kuchyní. V ostrůvku se nejen vaří, ale připravuje pokrm na pracovní desce. Nabízí také místo na ukládání nádobí nebo rychlou snídani na barové stoličce.

Ostrůvkové sestavy jsou šikovné do velkých kuchyní. V ostrůvku se nejen vaří, ale připravuje pokrm na pracovní desce. Nabízí také místo na ukládání nádobí nebo rychlou snídani na barové stoličce.

FOTO: GORENJE

Lze u něho snídat na barové stoličce, pohodlně se k němu dostaneme ze všech stran, nabízí i hodně míst k ukládání. Výběr digestoře je v tomto případě naprosto zásadní, protože bude v místnosti dominantní. Volíme vhodný typ nejen podle parametrů (výkon, hlučnost), ale i nadčasový design.

Ostrůvkový odsavač v provedení nerez ocel s šířkou 998 mm, 3 filtry, vysoký sací výkon, halogenové osvětlení. Cena 29 990 Kč.

Ostrůvkový odsavač v provedení nerez ocel s šířkou 998 mm, 3 filtry, vysoký sací výkon, halogenové osvětlení. Cena 29 990 Kč

Jestliže má být součástí ostrůvku i mycí zóna s dřezem, už v projektu hrubé stavby myslíme na umístění odpadu! Po zalití základové desky už je na vyvedení odpadních výpustek pozdě.