Letní kuchyň skvěle propojí domácí zázemí se zahradou, můžeme v ní pobývat celé léto. Je možné ji vybavit i spotřebiči, třeba lednicí, která nachladí nápoje, dřezem. Předpokladem je přivést do letní kuchyně elektřinu a vodu s odpadem.

Možnosti určí styl

Pro letní kuchyni je nejlepší místo v blízkosti domu, abychom nemuseli pro suroviny běhat daleko. Také se vyplatí vybrat místo v závětří, klidné a chráněné před zvědavými pohledy sousedů.

Letní kuchyně má stát v závětří, na chráněném místě, nejlépe v blízkosti domu. Nesmí chybět zastřešení, které nás chrání před sluncem i deštěm.

Letní kuchyně má stát v závětří, na chráněném místě, nejlépe v blízkosti domu. Nesmí chybět zastřešení, které nás chrání před sluncem i deštěm.

FOTO: HRDINA-PÍSKOVCE

Samotná kuchyň může být postavená ze zdiva – červených cihel, dřeva v kombinaci s kovem. Za stylový se považuje krásný kámen, který připomíná středověké kuchyně (nejčastěji se používá pískovec, protože má skvělé tepelně akumulační vlastnosti).

Elektrický kontaktní gril tvoří dvě grilovací desky: spodní hladká a horní s žebrováním. Hladká je vhodná na steaková masa, na žebrované se opékají ryby, zelenina. Cena 6490 Kč.

Elektrický kontaktní gril tvoří dvě grilovací desky: spodní hladká a horní s žebrováním. Hladká je vhodná na steaková masa, na žebrované se opékají ryby, zelenina. Cena 6490 Kč.

FOTO: CATLER

Podlaha v letní kuchyni musí být pevná, rovná, protiskluzná, volba materiálu závisí na vkusu: nabízí se cihla, kámen, dřevo, keramika, beton. Střešní krytina, která nás chrání před deštěm, větrem i sluncem, bývá obvykle z klasických pálených tašek, ze dřeva, ale můžou to být i laminát, eternit nebo rákos.

Lis na citrusové plody připraví šťávu během chvilky. Má atypický tvar lisovacího trnu v kombinaci s lisovacím ramenem, které dokonale přidržuje slupku citrusu. Citrusovač má tichý motor, cena 5990 Kč.

Lis na citrusové plody připraví šťávu během chvilky. Má atypický tvar lisovacího trnu v kombinaci s lisovacím ramenem, které dokonale přidržuje slupku citrusu. Citrusovač má tichý motor, cena 5990 Kč.

FOTO: CATLER

Kuchyně v plenéru má obvykle klasické zastřešení z pálených tašek, kámen doplňují dřevěné prvky.

Kuchyně v plenéru má obvykle klasické zastřešení z pálených tašek, kámen doplňují dřevěné prvky.

FOTO: HRDINA-PÍSKOVCE

K venkovní kuchyni patří stylové nádobí, které doladí celou atmosféru. Hezké nádobí je čistě bílé v kombinaci s blankytně modrou.

K venkovní kuchyni patří stylové nádobí, které doladí celou atmosféru. Hezké nádobí je čistě bílé v kombinaci s blankytně modrou.

FOTO: BELLAROSE


Bydlení

8:03

Sotva najdeme jiný stavební materiál, který je tak rozmanitě využitelný, trvanlivý a na pohled přívětivý jako pálené cihly. Pečlivě...

12:22

Děti jdou letos ve zdobení vánočních stromků příkladem. Žáci základních škol Prahy 2 vyrobili efektní vánoční ozdoby z nepotřebných...

9:02

Bydlení v pronájmu s sebou vždy nese jistá omezení. Pokud je tu ale od počátku možnost pozdějšího odkupu bytu, a navíc užitný prostor...

6:35

Italský architekt Renato Vidal navrhl dům, který více než architektonický počin připomíná elegantní trik kouzelníka. Jím navržený...Komerční sdělení


Zprávy dne

Po muži podezřelém ze střelby v Jihlavě už policie nepátrá, zřejmě je mrtvý

FOTO: ČTK

16. 12. Aktualizováno Policie už nepátrá po muži, kterého hledala v souvislosti s vraždou na Jihlavsku. Někdo tam zastřelil 71letou ženu v protijedoucím voze. Muž - mělo jít o ženina bývalého partnera - byl v databázi hledaných osob, ale už tam nefiguruje,... Celý článek Po muži podezřelém ze střelby v Jihlavě už policie nepátrá, zřejmě je mrtvý»

Vybrané články

16. 12. Aktualizováno O stavbě zdí na hranicích nebo konci Evropské unie mluvili v sobotu řečníci na sněmu evropských nacionalistických a protiimigračních...

16. 12. Při sobotním honu našli myslivci v Nučicích v okrese Praha-západ silně podchlazenou ženu, kterou od pátku pohřešovala rodina. Ženu...

16. 12. Betlémské světlo, jeden z novodobých symbolů Vánoc, dorazilo do Česka. Z Vídně je krátce po půl sedmé večer přivezli rychlíkem Joseph...