Letní kuchyň skvěle propojí domácí zázemí se zahradou, můžeme v ní pobývat celé léto. Je možné ji vybavit i spotřebiči, třeba lednicí, která nachladí nápoje, dřezem. Předpokladem je přivést do letní kuchyně elektřinu a vodu s odpadem.

Možnosti určí styl

Pro letní kuchyni je nejlepší místo v blízkosti domu, abychom nemuseli pro suroviny běhat daleko. Také se vyplatí vybrat místo v závětří, klidné a chráněné před zvědavými pohledy sousedů.

Letní kuchyně má stát v závětří, na chráněném místě, nejlépe v blízkosti domu. Nesmí chybět zastřešení, které nás chrání před sluncem i deštěm.

Letní kuchyně má stát v závětří, na chráněném místě, nejlépe v blízkosti domu. Nesmí chybět zastřešení, které nás chrání před sluncem i deštěm.

FOTO: HRDINA-PÍSKOVCE

Samotná kuchyň může být postavená ze zdiva – červených cihel, dřeva v kombinaci s kovem. Za stylový se považuje krásný kámen, který připomíná středověké kuchyně (nejčastěji se používá pískovec, protože má skvělé tepelně akumulační vlastnosti).

Elektrický kontaktní gril tvoří dvě grilovací desky: spodní hladká a horní s žebrováním. Hladká je vhodná na steaková masa, na žebrované se opékají ryby, zelenina. Cena 6490 Kč.

Elektrický kontaktní gril tvoří dvě grilovací desky: spodní hladká a horní s žebrováním. Hladká je vhodná na steaková masa, na žebrované se opékají ryby, zelenina. Cena 6490 Kč.

FOTO: CATLER

Podlaha v letní kuchyni musí být pevná, rovná, protiskluzná, volba materiálu závisí na vkusu: nabízí se cihla, kámen, dřevo, keramika, beton. Střešní krytina, která nás chrání před deštěm, větrem i sluncem, bývá obvykle z klasických pálených tašek, ze dřeva, ale můžou to být i laminát, eternit nebo rákos.

Lis na citrusové plody připraví šťávu během chvilky. Má atypický tvar lisovacího trnu v kombinaci s lisovacím ramenem, které dokonale přidržuje slupku citrusu. Citrusovač má tichý motor, cena 5990 Kč.

Lis na citrusové plody připraví šťávu během chvilky. Má atypický tvar lisovacího trnu v kombinaci s lisovacím ramenem, které dokonale přidržuje slupku citrusu. Citrusovač má tichý motor, cena 5990 Kč.

FOTO: CATLER

Kuchyně v plenéru má obvykle klasické zastřešení z pálených tašek, kámen doplňují dřevěné prvky.

Kuchyně v plenéru má obvykle klasické zastřešení z pálených tašek, kámen doplňují dřevěné prvky.

FOTO: HRDINA-PÍSKOVCE

K venkovní kuchyni patří stylové nádobí, které doladí celou atmosféru. Hezké nádobí je čistě bílé v kombinaci s blankytně modrou.

K venkovní kuchyni patří stylové nádobí, které doladí celou atmosféru. Hezké nádobí je čistě bílé v kombinaci s blankytně modrou.

FOTO: BELLAROSE


Bydlení

11:55

Stále více majitelů nemá psa pouze jako hlídače na zahradě u domu, ale bere ho s sebou na výlety, nákupy nebo na dovolenou. V létě...

8:57

Foukanou izolaci můžeme využít k zateplení celého domu. Dostane se i do těch nejhůře přístupných míst a nejmenších dutin stavby. Brání...

6:37

Je to ten druh domu, na který hned tak člověk nezapomene. Na první pohled vypadá jako velký rezavý polštář opřený o starý železniční...

12:23

Nevšední dům v japonském městě Mito má variabilní interiér, který je proměnlivý díky monstrózní plošině. Jde o drobný architektonický...Komerční sdělení


Zprávy dne

Útočník v Německu pobodal v autobuse 14 lidí Video

FOTO: AP

20. 7. Aktualizováno Útočník v autobuse v severoněmeckém přístavním městě Lübeck v pátek zranil nožem 14 lidí, z toho dva vážně. Policie ho následně dopadla. Informoval o tom portál Lübecker Nachrichten s tím, že násilník pochází zřejmě z Íránu. Z místa činu... Celý článek Útočník v Německu pobodal v autobuse 14 lidí »

Vybrané články

20. 7. Čtvrteční pořad České televize Události, komentáře nabídl u tématu týkajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa netradiční názorovou...

20. 7. Americký prezident Donald Trump pozval hlavu Ruské federace Vladimira Putina do Bílého domu. Překvapil tím doma i v Rusku. Pozvání...

20. 7. Po silnici první třídy na Liberecku se v pátek řítilo auto v protisměru. Havaroval kvůli němu ford, jehož řidič narychlo strhl řízení....