Letní kuchyň skvěle propojí domácí zázemí se zahradou, můžeme v ní pobývat celé léto. Je možné ji vybavit i spotřebiči, třeba lednicí, která nachladí nápoje, dřezem. Předpokladem je přivést do letní kuchyně elektřinu a vodu s odpadem.

Možnosti určí styl

Pro letní kuchyni je nejlepší místo v blízkosti domu, abychom nemuseli pro suroviny běhat daleko. Také se vyplatí vybrat místo v závětří, klidné a chráněné před zvědavými pohledy sousedů.

Letní kuchyně má stát v závětří, na chráněném místě, nejlépe v blízkosti domu. Nesmí chybět zastřešení, které nás chrání před sluncem i deštěm.

Letní kuchyně má stát v závětří, na chráněném místě, nejlépe v blízkosti domu. Nesmí chybět zastřešení, které nás chrání před sluncem i deštěm.

FOTO: HRDINA-PÍSKOVCE

Samotná kuchyň může být postavená ze zdiva – červených cihel, dřeva v kombinaci s kovem. Za stylový se považuje krásný kámen, který připomíná středověké kuchyně (nejčastěji se používá pískovec, protože má skvělé tepelně akumulační vlastnosti).

Elektrický kontaktní gril tvoří dvě grilovací desky: spodní hladká a horní s žebrováním. Hladká je vhodná na steaková masa, na žebrované se opékají ryby, zelenina. Cena 6490 Kč.

Elektrický kontaktní gril tvoří dvě grilovací desky: spodní hladká a horní s žebrováním. Hladká je vhodná na steaková masa, na žebrované se opékají ryby, zelenina. Cena 6490 Kč.

FOTO: CATLER

Podlaha v letní kuchyni musí být pevná, rovná, protiskluzná, volba materiálu závisí na vkusu: nabízí se cihla, kámen, dřevo, keramika, beton. Střešní krytina, která nás chrání před deštěm, větrem i sluncem, bývá obvykle z klasických pálených tašek, ze dřeva, ale můžou to být i laminát, eternit nebo rákos.

Lis na citrusové plody připraví šťávu během chvilky. Má atypický tvar lisovacího trnu v kombinaci s lisovacím ramenem, které dokonale přidržuje slupku citrusu. Citrusovač má tichý motor, cena 5990 Kč.

Lis na citrusové plody připraví šťávu během chvilky. Má atypický tvar lisovacího trnu v kombinaci s lisovacím ramenem, které dokonale přidržuje slupku citrusu. Citrusovač má tichý motor, cena 5990 Kč.

FOTO: CATLER

Kuchyně v plenéru má obvykle klasické zastřešení z pálených tašek, kámen doplňují dřevěné prvky.

Kuchyně v plenéru má obvykle klasické zastřešení z pálených tašek, kámen doplňují dřevěné prvky.

FOTO: HRDINA-PÍSKOVCE

K venkovní kuchyni patří stylové nádobí, které doladí celou atmosféru. Hezké nádobí je čistě bílé v kombinaci s blankytně modrou.

K venkovní kuchyni patří stylové nádobí, které doladí celou atmosféru. Hezké nádobí je čistě bílé v kombinaci s blankytně modrou.

FOTO: BELLAROSE