Pro ty, kteří seriál neznají, na úvod malá základní informace. Ústřední postavou seriálu je Pán času označovaný jako Doktor, který ve svém stroji času s názvem TARDIS (zvenku obyčejná modrá policejní budka, uvnitř důmyslný stroj) putuje do minulosti či budoucnosti, kde řeší rozličné více či méně náročné situace, které během jeho "návštěvy" nastanou.

Herec Matt Smith jako Doctor Who a stroj času TARDIS

Herec Matt Smith jako Doctor Who a stroj času TARDIS

FOTO: fotobanka Profimedia

A právě TARDIS (stroj času a současně i Doktorův domov), respektive jeho vnitřní vybavení, uchvátilo mladého Australana JP Foxe natolik, že si podle stejného vzoru vybavil a zařídil i vlastní pokoj.

Jen práce na podlaze trvaly Foxovi tři týdny.

Jen práce na podlaze trvaly Foxovi tři týdny.

FOTO: fotobanka Profimedia

Působivé, jen nastoupit a můžete cestovat časem ...

Působivé, jen nastoupit a můžete cestovat časem ...

FOTO: fotobanka Profimedia

Uprostřed zahrady si postavil malý jednopokojový domeček, který si vybavil přesně podle vzoru TARDISu. Celá stavba ho vyšla na 980 liber (cca 30 500 korun).

"Vždy jsem byl kreativní a toužil jsem dělat neobvyklé věci. A tenhle seriál byl ten správný popud k tomu, abych postavil něco takového," svěřil se o svém výtvoru serveru Daily Mail Fox.

Hlavní ovládací panel TARDISu v provedení Australana JP Foxe

Hlavní ovládací panel TARDISu v provedení Australana JP Foxe

FOTO: fotobanka Profimedia

Britský seriál Doctor Who začala stanice BBC vysílat poprvé v roce 1963. Od té doby si získal řadu fanoušků, dočkal se mnoha zpracování a byl označen za nejúspěšnější vědeckofantastický seriál všech dob. Mimo to jde také o nejdéle běžící televizní sci-fi seriál, díky tomu byl i oficiálně zapsán do Guinessovy knihy rekordů.