Hlavní obsah

Sídliště ve Starém Městě se bude opravovat

Staré Město na Uherskohradišťsku plánuje úpravy tamního sídliště Kopánky. Právě tady žije asi desetina obyvatel města. S úpravami chce město začít v roce 2009, investovat bude celkem asi 38 miliónů korun.

Sídliště ve Starém Městě se bude opravovat

V Kopánkách vznikne přes 200 parkovacích stání a také nové dětské hřiště. Část peněz chce město podle vyjádření starosty Josefa Bazaly získat z dotací.

Kopánky byly postaveny v sedmdesátých letech minulého století a jeho infrastruktura je v současnosti zastaralá. Cesty jsou úzké a ve špatném technickém stavu, podobně jsou na tom i dětská hřiště či mobiliář. Město chce silnice rozšířit a opravit, počítá i s rekonstrukcí veřejného osvětlení, chodníků či výsadbou zeleně.

Letos město začne s rekonstrukcí menšího sídliště v lokalitě Michalská, kde se náklady na opravy chodníků, komunikací a veřejného osvětlení blíží deseti miliónům korun. Podle starosty se na jejich špatném stavu podepsaly i povodně.

Staré Město má necelých sedm tisíc obyvatel, leží v blízkosti Uherského Hradiště na Slovácku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků