Hlavní obsah
Praha Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Městské části Prahy možná získají miliardu na výstavbu i rekonstrukce

Hlavní město z letošního rozpočtu zřejmě rozdělí miliardu korun mezi své městské části. Informoval o tom pražský primátor Pavel Bém (ODS). Polovinu peněz vezme z rezervy, zbytek z rozpočtu na výstavbu městského okruhu. V minulých letech metropole dávala polovinu, navýšení Bém odůvodnil hospodářskou krizí. Návrh musí ještě schválit zastupitelstvo.

Praha Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Městské části Prahy možná získají miliardu na výstavbu i rekonstrukce

Peníze budou určeny především na investiční projekty v oblasti školství. „Měly by řešit akutní nedostatek mateřských škol v Praze. Část investic půjde také do jiných školských zařízení,“ řekl primátor.

Podle předsedy finančního výboru zastupitelstva Petra Hulinského (ČSSD) má město v rezervě rozpočtu pouze 500 miliónů, druhou polovinu přesunula z rozpočtu dvou částí městského okruhu. Jedná se o úseky Špejchar–Pelc Tyrolka a Myslbekova–Prašný most.

Přesun peněz z rozpočtu městského okruhu ukazuje na to, že hlavní město zřejmě letos neproinvestuje zhruba 8,2 miliardy korun, které si na stavbu městského okruhu vyhradilo. Podle neoficiálních informací má stavba okruhu zahrnující tunelový komplex Blanka zpoždění. Podle informací z tohoto týdne metropole uvažuje také o tom, že z rozpočtu městského okruhu vezme 1,5 miliardy na opravu silnic po zimě.

Rada zároveň městským částem rozdělila nevyčerpané prostředky z loňska ve výši 196 miliónů korun.

Peníze budou určeny mimo jiné na opravu Střeleckého ostrova, odhlučnění klubu Rock Café, rekonstrukci bastionu novoměstského opevnění nebo výstavbu nového pavilónu a výměnu oken školy v Novoborské ulici v Praze 9.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků