Hlavní obsah

Frýdlant v Beskydech láká k bydlení stále více lidí

Nebývalý stavební boom nyní zažívá Frýdlant nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Mít vlastní rodinný dům nebo byt v podhorském městě s necelými deseti tisíci obyvateli láká stále více lidí. Pro zájemce o bydlení pod Beskydami se letos začnou stavět desítky nových bytů. Počet obyvatel by se brzy mohl mírně zvýšit, řekli novinářům zástupci města. Mimořádný zájem lidí o byty je také v nedaleké Čeladné.

Frýdlant v Beskydech láká k bydlení stále více lidí

"Zájem o bydlení v našem městě je obrovský," řekl místostarosta Bohumil Dolanský. Například ze 40 bytů, které se dokončují v ulici Elektrárenské a budou předány do užívání v červnu, je jich 37 prodáno. Dvacet bytů se staví v ulici Hlavní a 24 bytů vznikne v ulici 5. května. Dalších 80 bytů ve čtyřech domech postaví soukromý investor na místě starého kina. Promítat se bude jen do března a pak objekt čeká demolice.

Podle Dolanského je nebývalý zájem i o pozemky pro individuální výstavbu. Na stavební parcely se proto mají přeměnit i nevyužívané zemědělské plochy, u nichž je ale kvůli výstavbě nutné změnit účel jejich využití v územním plánu. "Podáno je asi 70 žádostí na změnu územního plánu, některé by mohly být využity i pro výstavbu více rodinných domů," dodal místostarosta.

Lukrativní čtvrtí se podle vedení města stává místní část Nová Ves, a to i přesto, že zde zatím nefunguje kanalizace. Město chce v letošním roce s příspěvkem státu její výstavbu zahájit. Stavba za 60 milionů je jednou z priorit města a měla by být dokončena v příštím roce. Frýdlant mimo jiné také uvolní osm milionů korun na opravu Elektrárenské ulice, a to souvislosti s dokončením výstavby bytů.

Radnice doufá, že zvýší počet obyvatel

Místostarosta očekává, že díky investicím do bytové výstavby se mírně zvýší i počet obyvatel, který je nyní 9800. "Očekávám, že se vrátíme k číslu, které mělo město do 90. let minulého století a znovu mírně přesáhneme desetitisícovou hranici," poznamenal. Mezi zájemci o bydlení je podle něj i sedm rodáků, kteří se do malebného městečka vracejí ze Spojených států.

Mimořádný zájem lidí o bytovou výstavbu je také ve dvoutisícové Čeladné. Lidé si tam rezervují byty ještě před zahájením stavby domu, řekl ČTK už dříve Jakub Bernady z developerské firmy. Přibližně třetina zájemců se hodlá do obce přestěhovat, další kupují byty pro rekreační účely nebo je chtějí pronajímat dalším zájemcům, například zahraničním investorům, kteří nyní na Ostravsko přicházejí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků