Hlavní obsah
Pohled na město Zlín z vyhlídkové terasy v 17. patře Baťova mrakodrapu Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Centrum Zlína dostane novou podobu podle architektky Evy Jiřičné

Centrum Zlína by mělo doznat úprav podle architektonické studie, kterou zpracuje společnost AI-DESIGN architektky Evy Jiřičné. Novinářům to řekla primátorka města Irena Ondrová (ODS).

Pohled na město Zlín z vyhlídkové terasy v 17. patře Baťova mrakodrapu Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Centrum Zlína dostane novou podobu podle architektky Evy Jiřičné

Moderního vzhledu se v budoucnu dočká rozsáhlý prostor ohraničený kongresovým centrem, náměstím T. G. Masaryka, Velkým kinem a podchodem k náměstí Práce.
Rekonstrukce přijde na více než 100 miliónů korun. Radnice na ni použije peníze z evropských fondů, které ušetřila při stavbě kongresového centra.

Kongresové centrum tvoří spolu s univerzitním centrem, které v těsné blízkosti postavila Univerzita Tomáše Bati, společný komplex.

Autorka projektu, architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, se při jeho řešení nechala inspirovat školami, které na místě stály již v éře T. G. Masaryka.

„Společnost AI-DESIGN jsme oslovili proto, aby tam byla logická návaznost v pojetí celého prostoru, aby jako by kongresové centrum pokračovalo dál,“ poznamenala Ondrová.

Za studii město zaplatí zhruba milión korun. Jako první nechá magistrát upravit podchod spojující tovární areál a náměstí Práce. Ještě letos zprovozní eskalátor, který nefunguje několik let, což kritizují zejména starší občané. V příštím roce pak začnou práce na celkové modernizaci podchodu. Město nechá opravit elektroinstalaci, sociální zařízení.
Projekt počítá s instalací plošiny pro vozíčkáře. Na architektovi poté bude podoba a umístění obchůdků v podchodu. Investice přijde minimálně na 30 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků