Hlavní obsah
Záběry z Bohumína Foto: Aleš Honus, Právo

Bohumín chce změnit problémovou lokalitu na kvalitní bydlení

Problémovou lokalitu v ulici Petra Cingra v Bohumíně na Karvinsku, kterou nyní obývají také nepřizpůsobiví lidé, chce město proměnit v místo s kvalitním bydlením. V budoucnu by v této oblasti měla vzniknout nízká bytová zástavba s parkováním a dětskými hřišti, řekla mluvčí radnice Lucie Balcarová.

Záběry z Bohumína Foto: Aleš Honus, Právo
Bohumín chce změnit problémovou lokalitu na kvalitní bydlení

Prvním projektem bude zřejmě už v příštím roce rekonstrukce dvou zchátralých domů s byty čtvrté kategorie, které město před časem pronajalo soukromému developerovi. "Ten je opraví na moderní byty. Pak mu objekty město prodá," uvedla Balcarová.

Dodala, že plánované stavební záměry se však v budoucnu dotknou i některých místních zahrádek, které budou muset nejpozději do pěti let ustoupit záměrům města. "V bytové zástavbě se v této lokalitě bude pokračovat a zahrádky se bohužel do těchto míst z urbanistického hlediska nehodí," doplnila mluvčí.

Zahrádkáři protestují

To se však nelíbilo několika zahrádkářům a sedm z nich se na město obrátilo s peticí. Vedení Bohumína nakonec rozhodlo, že jim nabídne přednostní odkoupení vhodných pozemků v Ovocné ulici u Kališova jezera ve Starém Bohumíně, které město bude v příštím roce nabízet k prodeji.

"Přestože lidé mají zahrádky jen v nájmu a ten lze vypovědět, víme, že na zahrádkách dlouhodobě hospodaří a mají k nim vztah. Budou zde moci zůstat tak dlouho, dokud to bude možné, a kdo bude chtít založit zahrádku novou, pomůžeme mu," uvedl starosta Petr Vícha.

V celé lokalitě se nachází asi 50 zahrádek a rušení se dotkne asi pětiny z nich. Zmizet by mělo 11 zahrádek na začátku ulice Petra Cingra, kde město počítá se svými rozvojovými plány. "Podle naší vize by ulice Petra Cingra měla v budoucnu znamenat pro Bohumínské synonymum pro lepší bydlení ve městě," uvedla vedoucí majetkové odboru radnice Eva Drdová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků