Hlavní obsah
Ozdobte si dveře podzimní dekorací Foto: Sylva Šporková, Právo

Vytvořte si podzimní věnec na dveře podle své fantazie

Různé dekorace se stávají nedílnou součástí nejen našeho bytu či domu, ale pronikají i ven. A tak můžeme v poslední době vidět čím dál víc domovních dveří ozdobených tzv. vítacími věnci. Barevný podzim přímo vybízí vytvořit si vítací věnec na dveře už teď.

Ozdobte si dveře podzimní dekorací Foto: Sylva Šporková, Právo
Vytvořte si podzimní věnec na dveře podle své fantazie

Použít můžeme v podstatě cokoli, co najdeme v přírodě při nedělní vycházce. A pokud se do přírody nedostaneme, nemusíme si zoufat. Věnec si ozdobíme třeba sádrovými odlitky s podzimními motivy.

Co potřebujeme:

slámový korpus věnce, vázací drát, barevné listí, podzimní plody (žaludy, kaštany, šišky, suché květy a plody), jutovou stuhu, obarvené sádrové odlitky, lepicí pistoli.

Foto: Sylva Šporková, Právo

Postup výroby

1. Různobarevným listím začneme obalovat korpus věnce - vždy 3 až 4 listy utáhneme pomocí vázacího drátu (úplně stejně, jako když přivazujeme smrkové větvičky k vánočnímu věnci). Listím ale obalíme jen polovinu korpusu.

2. Druhou polovinu obtočíme jutovou stuhou a s lepicí pistolí ozdobíme podzimními dekoracemi - buď přírodními, nebo sádrovými.

3. Nakonec na věnec přivážeme silonový vlasec na zavěšení.

 FOTA: Sylva Šporková, Právo

Foto: Sylva Šporková, Právo

Věnce můžeme ozdobit jakkoli podle vlastní inspirace - lze použít ozdobný věncový korpus, živou levanduli kombinovat se sádrovými odlitky apod.

Jak vytvořit sádrové odlitky

 

Foto: Sylva Šporková, Právo

  • V prodejnách výtvarných potřeb seženeme řadu různých odlévacích forem - levnější z umělé hmoty i dražší silikonové. Sádru či odlévací prášek smícháme s vodou v poměru uvedeném na sáčku a nalijeme do formy. Po zatvrdnutí (cca 1-3 hodiny) vyjmeme z formy a nabarvíme akrylovými barvami tak, aby odlitek co nejvěrněji napodoboval podzimní plody.
  • Nakonec ještě jedna dobrá rada: silikonová forma je sice dražší, ale můžeme ji využít nejen na sádrové odlitky. Můžeme do ní odlévat třeba malá mýdla, svíčky a po důkladném umytí i různé dobroty - třeba čokoládu nebo želé.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků