Hlavní obsah
Větrací jednotka s rekuperací má příjemné rozměry (š 490 x v 467 x h 178 mm) a dobře vypadá v každém interiéru. Cena od 34 106 Kč. Foto: KORADO (2x)

S chytrými pomocníky bude parno v bytě minulostí

Dá se rychle vyvětrat a zároveň nepustit do interiéru dusné horko? Ano s pomocí techniky, která se postará o přehřátý vzduch, odvede ho a zchladí. Přinášíme tipy na účinná řešení, která nejsou náročná na investice.

Větrací jednotka s rekuperací má příjemné rozměry (š 490 x v 467 x h 178 mm) a dobře vypadá v každém interiéru. Cena od 34 106 Kč. Foto: KORADO (2x)
S chytrými pomocníky bude parno v bytě minulostí

Jednoduché větrací jednotky i přenosné klimatizace rychle změní vnitřní klima v místnosti, která je obvykle směrována na jižní stranu a osvětluje ji nejdéle slunce.

Větrací jednotka je vybavena volitelným systémem filtrů, lze ji naprogramovat i dálkově řídit. Pro její provoz není nutné instalovat rozvody vzduchu.

Foto: KORADO

Chladicí a filtrační technika nám ale pomůže i v bytech a domech, které jsou v průmyslové čtvrti a není dobré zde tak často větrat. Je to skvělý pomocník i pro alergiky, které trápí po celé léto agresivní pyly.

Větráme ještě dnes

Stavebně jednoduché řešení máme s lokální nástěnnou větrací jednotkou, která je vybavena tzv. rekuperací. To znamená, že umožňuje s vysokou účinností zpětně získávat teplo z odváděného vzduchu z místnosti.

Podstatné je, že pro její zprovoznění není nutné instalovat rozvody vzduchu, větrá se jen v místnostech, které to nejvíce potřebují.

Čistička vzduchu zachytí veškeré alergeny a škodlivé látky, svůj výkon přizpůsobí aktuální kvalitě vzduchu. Filtry jsou omyvatelné, snadno udržovatelné. Cena od 5990 Kč.

Foto: WINIX

Montáž je rychlá a snadná, instalaci zvládneme sami. Stačí vyvrtat skrz vnější stěnu otvor, do kterého se vsune trubka, utěsní a z vnější strany se připevní krycí mřížka. Z druhé se pak namontuje vlastní jednotka, která může být na omítce i částečně zapuštěná do zdi.

Nástěnná klimatizace chladí, ohřívá i odvádí přebytečnou vlhkost. Má štíhlý, elegantní vzhled, tichý chod. Umí sama regulovat teplotu s co nejnižší spotřebou energie. Cena 33 275 Kč.

Foto: WHIRLPOOL

Nástěnná větrací jednotka je vybavena jemným pylovým filtrem, na odvodu pak filtrem prachovým, takže ručí za čistý přísun vzduchu. Navíc ji lze naprogramovat na požadovanou teplotu a vlhkost vzduchu v interiéru.

Ekologický prachový filtr nás zbaví pylů, roztočů a prachových částic, který vložíme do nástěnné klimatizace. Cena od 94 Kč.

Foto: WHIRLPOOL

Při výběru čističky je pro nás důležité, aby byla tichá a v domácnosti nerušila. Než zakoupíme jakýkoliv výrobek, zjistíme si i energetickou náročnost a podmínky pro nezbytnou údržbu.

Přenosná klimatizace

Dodatečná klimatizace celého bytu nebo rodinného domu znamená náročnou rekonstrukci spojenou se stavebními úpravami. Ty trvají cca 14 dní, nevyhneme se prachu, bourání a omezení chodu rodiny.

Výsledkem je ale příjemné vnitřní klima, které lze regulovat ovladačem v každé místnosti zvlášť. Chytrá klimatizace umí i topit a nabízí finančně výhodný tarif.

Přenosná klimatizace rychle ochladí vzduch, ale také zahřeje, když pociťujeme chlad. Součástí vybavení je dálkový ovladač s ukazatelem teploty, vyjímatelný a omyvatelný antibakteriální filtr. Cena 14 620 Kč.

Foto: WHIRLPOOL

Přesto mnozí preferují přenosné klimatizace, které rychle zatočí s nesnesitelným horkem a jsou za přijatelnou částku. Ochlazují, ohřívají, ventilují a zároveň odvlhčují vzduch.

Stolní ventilátor Dyson Air Multiplier využívá technologii pohlcování a následného vypuzování vzduchu skrz úzký otvor, vytváří příjemný svěží vánek. Díky vynechání vrtule je větrák bezpečný pro děti, snadno se udržuje, ovládá se dálkově. Cena od 7000 Kč.

Foto: WWW.SVETINOVACI.CZ

Jsou tiché, účinné, hodí se do místností o velikosti 70 m3 i více. Mají v sobě zabudovaný HEPA filtr, který lapí bakterie, prach i pyl ve vzduchu a při pravidelném čištění má životnost 5 až 6 let. Cena se pohybuje podle vybavení cca od 10 000 Kč.

I ventilátor pomůže

Dobrým tipem na léto je jednoduchý stojanový, sloupový nebo nástěnný ventilátor. Na trhu je jich dost, vzájemně se liší výkonem, velikostí a cenou, některé jsou navíc k dostání v kombinaci s čističkou vzduchu.

Snadno se instalují, pracují s konstantní teplotou vzduchu a cenově se pohybují cca od 1000 Kč.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků