Hlavní obsah
V koupelně bez přirozeného větrání používáme textil s příměsí bambusu a bavlny, bambus brání udržování plísní a bakterií. Foto: Ikea

Ručníky perte šetrně a bez aviváže

Chcete se hned utírat do právě zakoupených ručníků? Předtím je ale raději aspoň dvakrát vyperte. Vlákna se utáhnou, jiná uvolní. Ta pak zastřihneme ve výšce vlasu na tkanině.

V koupelně bez přirozeného větrání používáme textil s příměsí bambusu a bavlny, bambus brání udržování plísní a bakterií. Foto: Ikea
Ručníky perte šetrně a bez aviváže

Při praní dodržujeme pokyny výrobce, jen tak nám ručníky vydrží dlouho v dobré kondici a příjemné na dotek. Pračka by jimi neměla být zcela přeplněná, ale ani poloprázdná, aby se neponičila vlákna a netvořily žmolky.

Nad textilem v bubnu by měla zůstat mezera zhruba na šíři dlaně. Spolu s ručníky nepereme prádlo např. se zipem, který by mohl vytrhnou vlákna.

Froté souprava ručníků v lososové barvě (gramáž 450 g/m2) je vyrobená ze 100% bavlny.

Foto: Decodoma

Ručníky s delším vlasem lépe sají, naopak ty s kratším hustým vlasem poslouží jako masážní osuška.

Foto: Ravak

Do praní přidáváme prací gel či prášek, ovšem u gelu počítáme s tím, že může obsahovat aviváž. Ta snižuje savost a slepuje vlákna.

Především k pracímu prášku na bílé ručníky můžeme přidat sodu na praní, lépe se vybělí. Na barevné látky jsou zase vhodnější lehké prací eko-gely, jako např. od česko-slovenské společnosti Tierra Verde.

Ručníky a osušky z řady Twin Primavera Sasanka jsou ze speciálního froté. Na jedné straně je hebká vysoká smyčka, druhá strana nabízí příjemné masážní vlastnosti. Froté kvality Twin pereme na 60 °C v prášcích bez optických zjasňovačů.

Foto: Veba

Ideálně ručníky sušíme ve stínu v povětří, ne na přímém slunci, aby nevybledly. V sušičce se vlákna odstředivou silou nadzvednou, materiál se opticky projasní, bude nadýchanější a hebký.

Froté, smyčková tkanina, je nejpoužívanější pro ručníky, osušky i koupelnové župany. Nejlehčí ručníky mají hustotu vláken 250-350 g/m2, velmi těžké nad 550 g/m2.

Foto: Asko nábytek

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků