Hlavní obsah

Přestalo vás bavit stále hledat právě tu jednu konkrétní sběračku na omáčku nebo plastovou obracečku na lívance? Přivádějí vás doslova k zuřivosti chvíle, kdy vychlazené víno je na stole, návštěva nachystaná na slavnostní přípitek a vývrtka schovaná na dně zásuvky? Najděte si místo pro relingovou tyč.

Relingová tyč proti nepořádku v kuchyni
Krok za krokem

1. Pomocí vodováhy si určíme linku, na které bude tyčka připevněna. Vzdálenost jednotlivých šroubů od sebe je dána délkou tyčky a přiloženým technickým listem (cca 50cm od sebe)

2. Tenkou glazuru dlažby můžeme označit ťuknutím na hřebík, vrták pak bude lépe držet pomocí příklepové vrtačky pak otvor vyvrtáme, prach můžeme přímo odsávat vysavačem

3. Do vyvrtaného otvoru vložíme hmoždinku a jemným poklepáním ji zarovnáme s dlaždičkami.Vhodná je gumová palička nebo podložení kladívka odřezkem dřívka abychom si nerozbily dlaždice.

4.Všechny komponenty pro uchycení včetně hmoždinky jsou součástí balení. Podle nívodu seskládáme sestavu objímky a kotvícího trnu a provlékneme jimi přiložený vrut.

5. Takto poskládanou sestavu připevníme do hmoždinky ve stěně, vhodné je použít akušroubovák s momentovým klíčem, vystačíme si však i s obyčejným šroubovákem s křížovou hlavou.

6. Na objímku s tyčkou připevněnou ke stěně nasadíme průchozí díl ve tvaru T, zespoda ji zajistíme malým červíkem pomocí přiloženého imbusového klíče.

7. Po připevnění obou průchodek na stěnu do nich navlékneme závěsnou tyčku, můžeme ještě poupravit natočení objímek – povolíme šroubky a po protažení tyčky je zase všechny zajistíme

8. Tyčku vystředíme tak, aby na obou koncích měla shodnou délku přesahu. Zespoda tyčku opět zajistíme malým šroubkem s trnem

9. Po dotažení tyčky nasadíme do obou konců tyčky krytky a zlehka je doklepneme na doraz. Na tyčku můžeme věšet na háčky přímo nože, sběračky nebo pánvičky nebo drátěné košíky, do kterých věci přehledně naskládáme.

Tip:

Závěsnou tyč umístěte na vhodné místo mimo přímý dosah páry a tepla-prodloužíte tím její životnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků