Hlavní obsah
Dopřejte svému domovu trochu rozevláté bohémské romantiky s doplňky v bohémském stylu! Foto: Bonami (4x)

Neholdujete příliš severskému minimalismu, ale máte radši útulné barevné bydlení? Takové, které probouzí kreativitu a můžete svobodně vyjádřit své bohémské já? Pak se vám bude hezky bydlet v tzv. boho stylu.

Dopřejte svému domovu trochu rozevláté bohémské romantiky s doplňky v bohémském stylu! Foto: Bonami (4x)
Jak zařídit interiér v bohémském stylu

Jak si zařídit interiér, aby působil harmonicky? Je na rozdíl od skandinávského barevnější a kombinuje různé etnické prvky.

V boho interiéru se mohou objevit mandaly, kameny, lapače snů, velké indické tapiserie, vánoční světýlka na stěně, velké zelené rostliny, geometrické marocké vzory a turecké koberce. Hlavně aby byl výsledek útulný, nespoutaný a osobitý.

Sada dvou keramických květináčů InArt Leela

Foto: Bonami

Stínidlo mantra s potiskem lotosového květu.

Foto: Sanu babu

Zdánlivý chaos

V bohémském interiéru nám budou oči přecházet ze spousty barev, předmětů a zajímavých solitérů, které vyplňují veškerá volná místa v místnosti včetně podlahy a stěn. Zdánlivý chaos ale působí harmonicky a návštěvy si tu hned připadají jako doma.

Originální truhly a krabice mnoha velikostí jsou nepřehlédnutelnou dekorací.

Foto: Sanu babu

Prošívaný přehoz patchwork, blockprint, ruční práce.

Foto: Sanu babu

Co nejvíc polštářů

Polštářky různých velikostí, vzorů a barev nemají své místo jen na pohovce, ale najdete je i na podlaze, kde spolu s pestrobarevnými koberci vytvářejí útulné místo k sezení na zemi.

Nebojte se používat plédy. Kouzlo je v detailech, jako jsou střapce, uzlíky a bambulky.

Dekorační polštářky.

Foto: La casa nova

Foto: La casa nova

Foto: La casa nova

Vrstvené koberce

Přednost dáme ručně tkanému tureckému kelimu, obvykle v tmavě červeném až vínovém provedení. Ale nic nezkazíme bílými vlněnými koberci s výraznými černými vzory. Koberce můžeme vrstvit přes sebe.

Rustikální taburet s masivní podnoží.

Foto: Donate

Vyjádření osobnosti

Každé místo v bytě může představovat naši osobnost. Stěny zdobí fotografie, obrázky nebo jutové dekorace, na konferenčním stolku je ledabyle odložená rozečtená knížka a na poličkách jsou sbírky oblíbených předmětů.

Dřevěná komoda InArt Boho Colonial.

Foto: Bonami

V barvách je síla

Základem barevné harmonie jsou teplé zemité tóny, které mohou doplňovat akcenty v sytých odstínech, jako jsou fuchsiová, petrolejová, tmavě fialová, rubínová či žlutá.

Černošedý bavlněný puf Ixia Cruz

Foto: Bonami

V boho interiéru najdeme převážně přírodní materiály: dřevo, len, bavlnu, jutu, ratan, kožešiny a peří. Rozhodně sem patří spousta živých rostlin.

Hlavně etno prvky

Bohémský styl kombinuje tradiční prvky různých etnických skupin. Hojně se inspiruje Orientem (zejména Marokem), gipsy stylem, slovanským i mexickým folklorem nebo indiánskými motivy.

Nízké křesílko Sob Caribic.

Foto: Bonami

Působivé retro

Ne náhodou působí boho styl lehce omšele. Patina se cení, a proto v bohémském interiéru najdeme starobylý nábytek, ať už ve viktoriánském, nebo koloniálním stylu.

Patinovaná kovová lucerna na žárovku

Foto: Donate

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků