Loňský majitel Isaac Kestenberg nabídl dům k prodeji především proto, že se rozcházel s partnerkou a nemovitosti se potřeboval zbavit. Její aktuální hodnotu nebyli majitelé schopni určit, a proto zvolili prodej prostřednictvím aukce.

Fakt, že se z někdejšího obyvatele domu stal v loňských volbách nejnovější prezident USA, pomohl cenu stavby příjemně zvýšit. [celá zpráva]

Dům s celkovou plochou podlah 355 m2 je pětipokojový, se stejným počtem koupelen, jejichž kovové detaily jsou provedeny ve zlaté barvě. V přízemí je útulně zařízená veranda s výhledem na zahradu.

Stavba je podsklepená, v suterénu je kromě jiného tzv. druhá kuchyň, hlavní je v přízemí. Realitní makléři vyzdvihují především pracovnu se stěnami obloženými tmavohnědými dřevěnými panely. S nimi ladí tmavohnědý dřevěný psací stůl a knihovny.

Dům, na jehož zdech se charakteristicky pro tudorovský styl doplňují režné cihly a světle žlutý štuk, byl nakonec v prosincové aukci vydražen za 1,39 miliónu dolarů, tedy téměř za 35 miliónů korun. Novým majitelem se stal realitní investor Michael Davis, který patrový dům, postavený v roce 1940 Trumpovým otcem Fredem, za čtyři měsíce nabídl znovu k prodeji. Tentokrát je ovšem dům v ulici Wareham Place s číslem 85-15 k mání už za poněkud vyšší částku, za 2,14 miliónu dolarů (53,6 miliónu korun).

Právě výstavbou rodinných domů v Queensu  podle agentury Reuters Fred Trump začínal, později přešel k výstavbě obytných domů pro více rodin na okraji města. Jeho syn pak po vstupu do rodinného podniku pozvedl úroveň ještě dál obchodováním a výstavbou nemovitostí na newyorském Manhattanu a později po celém světě.