Ve svých dvaadvaceti letech ale má již jasné plány i do vzdálenější budoucnosti. Už podle pečlivě zrekonstruovaného bytu je patrné, že má svůj styl a ví, co chce.

„Hodně nám pomohl přítelův tatínek, který se ve stavařině vyzná, a nechali tu hodně potu. Děda je pro změnu elektrikář… Já jsem spíš vybírala design. Přítel chtěl koberce, tak je má – téměř všude.“

Muzikálová herečka Alžbeta Betka Bartošová

Muzikálová herečka Alžbeta „Betka” Bartošová

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Bytem prochází výmalba v odstínech hnědé a bílé a nepřehlédnutelné jsou i citlivě zvolené kliky na nových dveřích s dřevěnými zárubněmi.

Polštářová pohoda

„Jen v ložnici máme tmavší odstíny, i skříní, protože jsem někde vyčetla, že i podle feng-šuej to tak má být. Bavilo mě o zařizování i takto přemýšlet. Dokonce jsem i sama přiložila ruku k dílu a dotvořila jsem koupený lustr! Papírovou kouli jsem polepila papírovými formičkami na muffiny.“

Jak nápad vznikl, jsme mohli pochopit, když nám Betka ke kávě nabídla vlastnoručně pečené zákusky.

Kuchyňská linka s muffiny v centrálním prostoru bez oken sedí jak šlehačka na dortu.

Kuchyňská linka s muffiny v centrálním prostoru bez oken sedí jak šlehačka na dortu.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Hezký byt! Z dalšího vyprávění naší hostitelky vyplynulo, že sem rádi chodí na mejdánky i kamarádi. Kytara čeká opřená v koutě a sezení v obývacím pokoji je zvoleno tak, aby se tam vešlo co nejvíce lidí.

Jídelní kout vedle kuchyňské linky navozuje lehce slavnostní atmosféru.

Jídelní kout vedle kuchyňské linky navozuje lehce slavnostní atmosféru.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„Mám ráda útulné prostředí a nemohla bych mít, jak je teď moderní, všechno hranaté, sterilní – nejlépe bílé a skleněné, kovové… V tom bych se asi zbláznila! Mám ráda svíčky a teplé, zemité barvy (vlastně se do takových barev i oblékám). A všude hodně polštářů.“

Vyzpívané štěstí

Po zkušenostech z Divadla Broadway Betku Bartošovou čeká premiéra i v Kalichu s klasikou – Horečkou sobotní noci. Stíhá ale jezdit i na představení do libereckého divadla a dokonce i do Bratislavy!

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„K rodičům domů se moc nedostanu. V Praze jsem třetí rok. Od patnácti jsem studovala konzervatoř v Bratislavě. V tomto – našem – bytě jsme rok. Chtěla bych v Praze zůstat, našla jsem tu lásku i práci. Partner Matěj Cichra je tanečník, ale studuje fakultu tělesné výchovy a sportu a k tomu je ještě fotbalový rozhodčí, tak je fajn, že máme i společná představení v divadle,“ pochvaluje si Betka.

„Už ve školce jsem zpívala a vždycky mě někdo někam strkal, abych tam zazpívala. Při výběru střední školy jsem si zvolila herectví a na muzikálu mě těší právě propojení herectví i zpívání. Chci se v tom pořád zdokonalovat. Každá role mě baví a její zkoušení také.

Elegantní je i ložnice.

Elegantní je i ložnice.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Mám to štěstí, že už jsem si zahrála různé charaktery. Dorotku v Katu Mydlářovi, která je něžná. Potom Mylady ve Třech mušketýrech, Radu v Cikáni jdou do nebe… Ve francouzském muzikálu Romeo a Julie na bratislavské Nové scéně dokonce hraji matku Kapuletovou!“

Tanec kolem sporáku

Všestranná herečka se realizuje i v kuchyni. „Tu jsem si zařídila také podle svých představ. Je normálně koupená, nakreslená podle plánku. Mám ráda českou kuchyni a chutnají mi těžká jídla jako knedlo vepřo zelo. Ale přiznávám, že to ještě neumím dělat a chodíme na něj k babičce přítele. U ní jsem také poprvé ochutnala pravou svíčkovou. Takovou u nás nikdo neumí,“ prozrazuje dietní hříšky Betka, o postavu pečující poslední dobou hlavně jógou.

„Začala jsem s ní nedávno, moc mě to cvičení chytlo.“

Praktický pracovní kout mnoho nepotřebuje.

Praktický pracovní kout mnoho nepotřebuje.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

V Púchově sice Betka vyrůstala s rodiči v bytě, většinu času ovšem ráda trávila u babiček na vesnici, kde bývala celá rodina přes léto.

„Příroda, ta mi tu chybí. A doháním to právě, když zajedu k našim. Cesta autem trvá přes čtyři hodiny, ale je tam dobré i vlakové spojení. Určitě bych jednou chtěla domek se zahradou, potřebuji se pořád v něčem realizovat. Bavila by mě i zahrada. Rodiče to také tak udělali, přestěhovali se do domku a mají to tam moc hezké. Také by mě to bavilo. Ale je to ještě daleko. Také bychom chtěli psa, ale teď a tady to není možné.“ Je hezké mít mnohé před sebou!