Hlavní obsah
Obývacímu pokoji dominují obrazy od Lenky Burdové. Foto: Robert Žákovič, Iveta Čermáková a časopis Bydlení mezi panely

Ze staršího rodinného domku vzniklo elegantní letní bydlení

Na Panském vrchu v Humpolci, v lokalitě tvořené převážně domy a vilami z druhé poloviny 20. století, se nachází rodinný dům bungalovového typu z roku 1964. Dům, původně obývaný jen manželským párem, byl zrekonstruován na víkendový domek s minimálními zásahy respektujícími dnešní potřeby.

Obývacímu pokoji dominují obrazy od Lenky Burdové. Foto: Robert Žákovič, Iveta Čermáková a časopis Bydlení mezi panely
Ze staršího rodinného domku vzniklo elegantní letní bydlení

Venkovní vzhled domu je v maximální míře zachován, byla repasována špaletová okna i dřevěné okenní rolety, které jsou výrazným motivem celé stavby. Veškeré úpravy byly prováděny citlivě, tak aby nebyl narušen původní ráz domu.

V interiéru došlo k drobným dispozičním změnám především z pohledu dnešního komfortu. Původně samostatná místnost kuchyně se propojila s obývacím pokojem a vznikl tak velký obytný prostor.

Prostor propojuje původní zbroušená korková podlaha. Na nábytek je použita buková překližka v kombinaci s červenou probarvovanou MDF deskou doplněná subtilní roxorovou konstrukcí či masivním modřínovým dřevem.

Snahou architektek Ivety Čermákové a Moniky Cihlářové ze studia Schwestern bylo v maximální míře zachovat původní atmosféru a doplňovat ji jen drobnými intervencemi zajišťujícími současné potřeby.

Obrazy od Lenky Burdové

Obývacímu pokoji dominují na čelní stěně obrazy od Lenky Burdové, pod kterými je umístěna jednoduchá police na květiny a knihy. Do budoucna se právě v tomto místě počítá s možným vstupem do půdního prostoru.

U okna do zahrady stojí původní stůl se židlemi, uprostřed místnosti je sezení s původními křesly.

Prostor obývacího pokoje a kuchyně propojuje barový stůl s roxorovými židlemi. Kuchyňská linka je řešena velmi minimalisticky a účelně, spodní skříňky v barvě champagne, horní z probarvované červené MDF desky s naddimenzovanými kruhy pro otvírání.

Původně samostatná místnost kuchyně se propojila s obývacím pokojem.

Foto: Robert Žákovič, Iveta Čermáková a časopis Bydlení mezi panely

Dům má dvě, dnes již oddělené, ložnice s výhledem do zahrady. Nový nábytek je jen ten nejnutnější, postele a pracovní stolek, v druhém pokoji navíc nízká úložná skříňka sloužící k posezení.

Původní vestavěné skříně v hale byly opraveny a jako úložný prostor společně s komorou uprostřed dispozice postačují.

Kruhová okna ve dveřích

Ve dveřích do koupelny a na záchod jsou vyříznuta kruhová okna, která tak do poměrně tmavé chodby přinášejí světlo.

Koupelna je dispozičně upravena, na stěnách je světle šedý keramický obklad, na podlaze, stejně jako v předsíni a na WC, litá epoxidová stěrka s drobnými chipsy v modrých odstínech.

Spojujícím motivem je na provázcích zavěšená tyč na ručníky, která se objevuje v předsíni na kabáty a v kuchyni na utěrky.

Slovo architektky

„Hlavním cílem je navrhovat v jasné a minimalistické rovině s důrazem na silný koncept každého nového projektu. Forma a přemýšlení o ideální architektuře a designu je stále více ovlivněna myšlenkou vytvářet trvalou architekturu s odpovědností k životnímu prostředí,“ podotýká architektka Iveta Čermáková.

Letní domek

  • Rok – 2018
  • Realizace – Profil nábytek a. s.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků