Hlavní obsah

VIDEO: Paříž plánuje po 30 letech první vysokopodlažní budovu

Francouzská metropole nad řekou Seinou bude mít údajně svou novou vysokopodlažní stavbu. Její projekt byl představen minulý týden v Paříži a je podporován i samotným starostou města.

VIDEO: Paříž plánuje po 30 letech první vysokopodlažní budovu

Stavba má být prvním projektem po zrušení zákazu výstavby vysokopodlažních budov nad 37 metrů v centru Paříže. Zákaz platil od roku 1977 a byl zrušen letos v červenci.

.: Uprostřed Paříže by mohla brzy vyrůst dvěstěmetrová pyramida

 

Radnice představila plány na 50patrovou skleněnou pyramidu z dílny švýcarské architektonické firmy Herzog & de Meuron. Projekt počítá s kancelářemi, konferenčním centrem a hotelem se 400 lůžky. Samozřejmostí je zázemí jako restaurace, kavárny a zeleň.

Budova by měla dosahovat 180 metrů a tím se stane třetí nejvyšší stavbou francouzské metropole po Eiffelově a Montparnasské věži.

Architekt Jacques Herzog se již podepsal pod mnoho známých staveb nejen ve Francii, ale i ve světě a asi každý si vybaví třeba i olympijský sportovní stadión Ptačí hnízdo v Pekingu.

.: Ohňostroj nad Ptačím hnízdem

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků