Hlavní obsah

V klání o titul Nejlepší z realit bodovaly i mimopražské projekty

Už podvanácté vybírali v Praze odborníci nejlepší projekty realitního trhu v tuzemsku. O titul "Nejlepší z realit" soutěžilo 25 staveb a letos mezi nimi výrazně bodovaly i mimopražské projekty. "Je to potvrzením toho, že kvalitní development se neomezuje pouze na hlavní město," uvedl předseda odborné poroty Tomáš Drtina.

V klání o titul Nejlepší z realit bodovaly i mimopražské projekty

Do soutěže se mohly přihlásit veškeré stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2009. Oproti loňskému roku se jich letos přihlásilo téměř o polovinu méně, což bylo podle Drtiny způsobeno vlivem ekonomické krize.

Projekty soutěžily ve čtyřech kategoriích, mimo to porota udělovala zvláštní cenu za významný přínos realitnímu trhu a nejlepší projekt zvolila i laická veřejnost. Porota hodnotila kvalitu projektů, výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení i kvalitu realizace.

Nejsilněji zastoupenou kategorii rezidenčních projektů, do níž se přihlásilo celkem 14 soutěžících, zcela ovládl projekt Zelené Město na pomezí Prahy 9 a Prahy 3. Porota u něj ocenila zejména bezchybné propojení všech atributů moderního bydlení.

Za kategorii nových administrativních center si prvenství odnesli realizátoři Amazon Court v Praze 8. Centrum zaujalo porotu hlavně originálním vnitřním řešením umožňujícím nadstandardní pracovní prostředí i za architekturu, díky níž se podle porotců řadí budova k dominantám Prahy 8.

Mezi obchodními centry zazářila 4. fáze Olympie Brno. Projekt získal prvenství za naplnění vize formulované již v 90. letech minulého století. Jde o největší mimopražský nákupně-zábavní komplex, který svou šíří, pestrostí a kvalitou nabídky překračuje hranice Jihomoravského kraje.

Nejlepším v kategorii hotelů se stal Wellness & spa hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích, který získal cenu za citlivou revitalizaci novorenesančního objektu a za výjimečný design.

Zvláštní cenu poroty získalo Centrum Černošice u Prahy za přiměřené urbanisticko-architektonické řešení a vytvoření "živoucího centra" Černošic.

U laické veřejnosti, která mohla hlasovat prostřednictvím stránek soutěže, zvítězil karlovarský projekt Rezidence Královská vyhlídka.

Nad soutěží drží záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Ta také uděluje speciální cenu, kterou získalo Centrum Paraple za vybudování přístavby Centra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků