Hlavní obsah

Moderní šnečí dům připomíná betonový štrůdl v lese

O tom, že i moderní dům může skvěle zapadat do přírody svědčí počin japonského architekta Kotaro Ide ze studia ARTechnic. Ten navrhl dům, který se ovíjí kolem stromů v hlubokém lese jako obří šnek. Stavba ladí se svým okolím navzdory tomu, že její kostru nepokrývá typicky přírodní materiál jako dřevo či kámen, nýbrž beton.

Moderní šnečí dům připomíná betonový štrůdl v lese

Šnečí dům, který z výšky připomíná spíše bílý nakrojený štrůdl rozložený mezi stromy, se nachází v lese Karuizawa v japonském Naganu. Díky organickému tvaru působí stavba v lese subtilně, a to i přesto, že má betonovou strukturu. Neotřelý design umožňuje modernímu domu nerušeně koexistovat s přírodou, píše server Cubeme.

Stejně jako se stavba stala součástí přírody, příroda vstupuje místy i do prostoru domu. Ten je zvenčí pokryt vroubkatou betonovou vrstvou, kterou pokrývá bělostná penetrace. Bělostný povrch domu tak ostře kontrastuje s okolní zelenou, celkově však neruší. V zimě pak ve sněhové pokrývce vypadá dům vyloženě křehce a v noci přímo pohádkově.

Architekti samozřejmě využili i přírodních materiálů. Terasy po vnitřním obvodu jsou vyrobeny z odolného dřeva, což dalo vzniknout jakémusi malému amfiteátru v srdci stavby s dominantou vzrostlého stromu uprostřed. Obří prosklené stěny v obou částech domu zajišťují téměř neomezený vizuální kontakt s okolní přírodou.

Dům o rozloze 329 metrů čtverečných bude sloužit svým majitelům jako víkendové a dovolenkové sídlo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků