Hlavní obsah
Majitelé si přáli propojení kuchyňského koutu s obývacím prostorem, aby i při častém vaření byla rodina spolu. Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely

Architektka při úpravě bytu vsadila na design

Majitelé bytu v novostavbě oslovili architektku s tím, že ho chtějí zařídit pro sebe a svou rodinu. Výsledek je mile překvapil.

Majitelé si přáli propojení kuchyňského koutu s obývacím prostorem, aby i při častém vaření byla rodina spolu. Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely
Architektka při úpravě bytu vsadila na design

Novostavba bytu byla dispozičně upravena propojením obývacího pokoje s kuchyňským koutem a malým pokojíkem, který svou velikostí a umístěním v bytě nebyl pro potřeby majitelů nijak využitelný a raději zvolili větší obývací prostor spojený s kuchyní.

Návrh interiéru se zabýval pouze interiérovým vybavením, malou změnou dispozic a barvami. Byt byl v podstatě k nastěhování – chyběl pouze nábytek, kuchyň a osvětlení.

Díky dispozičním změnám se trochu upravovaly elektroinstalace tak, aby vyhovovaly novému pojetí obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Majitelé si přáli jeho propojení s obývacím prostorem, aby i při častém vaření byla rodina spolu.

Dostatek úložných prostor se nabízí už ve vstupní chodbě.

Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely

„V bytě bylo naprosto nevhodně umístěno topení – topná tělesa jsme nahradili designově přijatelnějšími, jelikož vždy budou dost vidět, a umístili jsme je na některých místech vertikálně, jelikož jejich předchozí umístění zabraňovalo jedinému možnému umístění postele a TV sestavy,” vysvětluje architektka Dita Héderváry z ateliéru JD Home Design.

V ložnici chtěli majitelé televizi naproti posteli, kterou ale architekti nechtěli věšet přímo na zeď a ani dávat na komodu z důvodu úzkého průchodu mezi stěnou a postelí.

Umístili ji tedy na předsazenou desku s podsvícením, kterou otapetovali mimořádnou tapetou s perličkami. Vznikl tak zajímavý detail na jinak prázdné stěně. Ostatní barvy stěn doladili právě k této tapetě.

„Nábytek, postel a komody s nočními stolky jsme doplnili policemi nad postelí. Ostatní úložné prostory vyřešila šatna, díky které mohl zůstat pokoj vzdušný. Postel s hluboce podsazeným soklem působí, jako by se vznášela nad zemí.”

Nábytek v ložnici doplňují police nad postelí.

Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely

Stínění okna přes celou stěnu řeší venkovní roleta.

Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely

„Stínění okna přes celou stěnu řeší venkovní roleta a v interiéru zjemňuje záclona s velkoformátovým, ale jemným vzorem. Osvětlení jsme zvolili ze zajímavých ohebných plastových materiálů se skvělými vlastnostmi rozptylu světla a možnostmi tvarování,” konstatuje architektka.

Dlažba ve světlých barvách

Nábytek v předsíni působí velmi elegantně použitím tmavě hnědého materiálu lamina se zvláštní strukturou v kombinaci s bílými skleněnými dveřmi.

Předsíň architekti zastavěli maximálně tak, aby nebyla moc zahlcena nábytkem. Dost jim ve světlém vzhledu předsíně bez denního osvětlení pomohla velkoformátová dlažba ve světlých neutrálních barvách.

Osvětlení je tvořeno ze zajímavých ohebných plastových materiálů se skvělými vlastnostmi rozptylu světla a možnostmi tvarování.

Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely

Návrh interiéru se zabýval interiérovým vybavením, malou změnou dispozic a barvami.

Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely

Obývací pokoj s kuchyňským koutem získal zrušením příček malinkého pokoje velikost a úžasné prosvětlení velkoformátovými okny.

Vládne zde kombinace barev slonové kosti a tmavě hnědé doplněné výraznou fialovou tapetou a doplňky.

Majitelka se do tapety zamilovala s tím, že ví, pokud jí přestane „bavit“, není velký problém ji nahradit jinou či pouze výmalbou/stěrkou a vyměnit pár kousků doplňků a pokoj bude vypadat jinak. To by třeba s barevně výraznou kuchyňskou linkou šlo hůř a za jiných finančních nákladů.

Krásným detailem je osvětlení

Mohutná a velmi pohodlná pohovka s křeslem na pozadí tapety láká k posezení, zjemňuje ji odlehčený stolek a světlý koberec s vysokým vlasem.

Jídelní část v místě původního pokojíčku je opět kombinací světlého a tmavého dřeva/čalounění.

Majitelka se do tapety zamilovala s tím, že ví, pokud ji přestane bavit, není velký problém jí nahradit jinou či pouze výmalbou, vyměnit pár kousků doplňků a pokoj bude vypadat jinak.

Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely

Zavěšená komoda na stěně napůl s uzavřenými a otevřenými policemi supluje odkládací nábytek u jídelního stolu a zároveň je zde prostor na ukládání věcí. Aby v kuchyni nebyly moc vysoké skříně například s lednicí, zvolili architekti ledničku a mrazák zvlášť ve výšce cca 135 cm, tím sestava nepůsobí tak vysokým-mohutným dojmem.

Krásným detailem je osvětlení, které svou hmotou skla dodává interiéru šmrnc a eleganci. Návrh a realizace interiéru trvala přibližně 1,5 měsíce.

Slovo architektky

„Tvořím architektonické návrhy i s jejich, domnívám se, kvalitní realizací. Svou prací se neustále snažím přesvědčovat naše klienty, že práce bytového architekta není zbytečná, ale je výhodnou investicí do vlastního interiéru a také do jejich spokojenosti. Myslím, že kvalita bydlení má velký vliv na duševní pohodu, cílem je tedy navrhovat interiéry s takovou atmosférou, aby se v nich klient cítil dobře,“ poznamenává architektka, která se interiérům věnuje již přes 20 let.

Foto: Josef Neumann a časopis Bydlení mezi panely

Technické údaje

  • Nábytek na míru – Alero truhlářství
  • Osvětlení – Inpro CZ
  • Pohovka – Max Divani
  • Tapety – Optimal servis
  • Stínění oken a dekorace - JD Home Design
  • Postel a nábytek ložnice, jídelní kout - Natuzzi
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků