Navštívený byt se nachází v Praze a má s předsíní, koupelnou a balkónem celkovou plochu 35 m2. Pro sebe si ho pořídila zatím bezdětná mladá žena. Těžko si představit, že by se sem vešla rodina, ale to není zatím v plánu.

Linka má dostatek úložných prostor, byla vyrobena na míru a vybavena spotřebiči různých značek: odsavač je Faber, indukční varná deska Whirlpool, trouba a mikrovlnka AEG a lednice Liebherr.

Linka má dostatek úložných prostor, byla vyrobena na míru a vybavena spotřebiči různých značek: odsavač Faber, indukční varná deska Whirlpool, trouba a mikrovlnka AEG a lednice Liebherr.

Požadavky majitelky

Majitelka si přála udělat z 1+0 v podstatě čtyřpokojový byt, tedy prostor rozdělit na oddělené zóny. O pomoc se zařízením požádala odborníky z Toto studia. Ti vše navrhli a interiér zařídili naprosto fantasticky.

Pracovní i jídelní stůl. Zdobí ho na míru vyrobené žluté atypické police.

Pracovní i jídelní stůl. Zdobí ho na míru vyrobené žluté atypické police.

„Když jsme byt přebrali, byla v něm hotová jen podlaha a obklad v koupelně, jinak neměl nic. Měli jsme tedy volné pole působnosti s tím, že majitelka si v bytě přála vytvořit oddělené části," informuje Věra Tomíčková, designérka zmíněného studia.

Na základě majitelčina požadavku vznikly v místnosti čtyři zóny. A to kuchyňská, společná jídelní a pracovní, dále obývací a spací. Místnost není velká, ale vytvořit čtyři zóny je možné i na malém prostoru, je ovšem třeba mít velmi promyšlené řešení.

Pohled do obýváku

Pohled do obýváku

V tak malém prostoru musejí být některé části bytu nebo součásti jeho vybavení víceúčelové. Například stůl naproti kuchyňské lince může být jednou jídelní, podruhé pracovní s možností odložení notebooku.

Kuchyňská linka do tvaru písmene L

Prostor se stolem oživuje výrazně tvarovaná žlutá police, která slouží majitelce bytu i jako příruční knihovna. Kuchyňská linka je do tvaru písmene L a od obývacího pokoje je oddělena sklem a pultovým dílem.

Obývací "pokoj" je umístěn u okna a dveří na balkón. V podstatě ho celý zaplňuje zajímavá sedací souprava a křeslo, obojí ve smetanové barvě, která obývací kout prosvětluje. Spací kout je od protější obytné části oddělen skříní a látkovými panely.

Pojícím prvkem jsou oblé tvary

„Interiér tohoto bytu je velmi atypický, a proto se veškeré jeho vybavení dělalo tak zvaně na míru. Zkombinovali jsme lesklé a matné materiály bílé barvy s dřevem buku, který jsme vybírali tak, aby dobře ladil s podlahou,” popsal použitý postup Petr Tomíček, druhý designér.

Ložnice obsahuje pohodlné lůžko, polici na knihy a velmi zajímavý obraz.

Ložnice obsahuje pohodlné lůžko, polici na knihy a velmi zajímavý obraz.

„Nápadná a moderní hořčicově žlutá barva se opakuje na několika interiérových prvcích a na skříni na chodbě, malý byt tak sjednocuje. Dalším pojícím prvkem jsou oblé tvary, jako je výřez ve skleněné zástěně, konferenční stolek anebo stropní osvětlení," doplňuje Věra Tomíčková.

Posuvné textilní panely zakrývají místo pro spaní.

Posuvné textilní panely zakrývají místo pro spaní.

Jedná se o moderní interiér propojený mnoha společnými prvky a obsahující řadu vtipných a originálních detailů - pevnou zástěnu s TV oddělující prostor jídelny a obývací části, oblou žlutou polici v kuchyňském koutě sloužící i jako knihovna. K oddělení spacího koutu jsou použity látkové panely a skříň.

Čtyři pokoje v jednom

Veškeré vybavení se vyrábělo na míru a podařilo se dodržet rozumné ceny. Žádné předražení se tedy nekonalo.

Koupelna je docela prostorná.

Koupelna je docela prostorná.

Vešla se i pračka. Ta je oddělena dřevěným krytem, zhotoveným na míru.

Vešla se i pračka. Ta je oddělena dřevěným krytem, zhotoveným na míru.

Díky již zmiňované promyšlené koncepci má mladá žena praktické a hezké bydlení, tedy v podstatě čtyři pokoje v jednom.