Struktura je vytvořená z 2000 skleněných trojúhelníků, které odráží sluneční paprsky, někteří v ní vidí diamant, jiným zase připomíná loď.

„Když jsem do budovy poprvé vstoupil, byl jsem uchvácen. Samozřejmě jsem viděl plány i průběh stavby, ale není to stejné jako být vevnitř. Ze své kanceláře mám výhled na celý přístav,“ řekl pro Reuters ředitel přístavní správy Eddy Bruynickx.

Přízemí i promenáda u budovy budou běžně přístupné veřejnosti, přímo dovnitř se kromě zaměstnanců asi jen tak někdo nepodívá. Projekt ve finále vyšel na 55 miliónů eur, což je v přepočtu zhruba 1,48 miliard korun. Skleněná konstrukce bude nicméně vyžadovat ročně dva velké úklidové zásahy, z nichž každý vyjde na zhruba 675 000 korun.

ČTĚTE TAKÉ
V Kataru vyroste věž ve tvaru pouštního hyacintu podle návrhu Zahy Hadid
Mezi posledními stavbami Zahy Hadid vyniká komplex v Praze i bytovky na Slovensku
Zaha Hadid. Chtěla především stavět 

Samotná architektka se výsledku svého osmiletého projektu už nedožila, protože před půl rokem ve věku 65 let zemřela. [celá zpráva]

„Samozřejmě nám neuvěřitelně chybí, ale jsem rád, že se projekt, do kterého vložila tolik úsilí, vydařil. Byla pocta s ní spolupracovat,“ tvrdí Joris Pauwels, který se s Hadid na plánování budovy podílel.

Kvůli zachování původní historické budovy se architekti rozhodli, že „diamant“ vyroste nad ní. Samotnou skleněnou konstrukci tak drží betonové sloupy a 900 tun oceli. Jako poctu architektce přejmenovali antverpští radní náměstí před budovou na Zaha Hadidplein, tedy náměstí Zahy Hadid.