Hlavní obsah

Vylepšit se dá všechno, třeba i Porsche Carrera GT

Zuffenhausenská firma TechArt se nebojí v tuningu ničeho. Je známá tím, že její výrobky jsou technicky dokonalé a doopravdy vypiplané do detailu. To ví i jeden stálý zákazník, který má dost peněz na to, aby si u nich objednal jednu speciální úpravu supervýkonného Porsche Carrera GT.

Vylepšit se dá všechno, třeba i Porsche Carrera GT

TechArt upravuje jen vozy Porsche a že to umí, jsme předvedli nedávno na novém Caymanu [celá zpráva]. Jenže zákazníci chtějí i to, co nikdo jiný nemá. Tak jednomu z nich připravili tuhle speciální oranžovou specialitu - Porsche Carrera GT.

Základem byla úprava aerodynamiky. Přední spoiler sice zůstal zachován, ale ve spodní části pak lze najít jeden přídavný, který nepouští tolik vzduchu pod vůz a zvyšuje přítlak na přední nápravu. Navíc byl přidán malý nasávací otvor v horní části nárazníku.

Vzadu se s aerodynamikou pere nové křídlo. To je výsuvné, čímž výrazně zvyšuje účinnost. Po celé délce je však přidán další odtrhová hrana, díky které narůstá tlak i v zatáčkách. Všechny doplňky byly nalakovány pouze bezbarvým lakem, aby byla vidět pořádně struktura kompozitu. Všude jinde je parádní ostře oranžová barva.

Zatímco podvozek a kola zůstaly nezměněny, motor dostal nové sací a výfukové potrubí. Díky tomu se zvýšil výkon motoru o 17 kW na 467 kW.

V interiéru najdeme nový volant, hlavici řadicí páky z karbonu a samozřejmě kompletní čalounění nejluxusnější kůží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků