Hlavní obsah

Edo Competition a jeho LP640

Italská-neitalská Lamborghini má vrcholný model Murciélago v hodně ostré verzi LP640. Jenže ani k tak ďábelským strojům nemají tuningové firmy úctu. Třeba Edo Competition přidal dalších 18 kW...

Edo Competition a jeho LP640

Před nedávnem jsme vám přinesli ukázku, jak si s Lamborghini Murciélagem LP640 dokáže poradit tuningová firma Hamann. [celá zpráva] Ta ve svém sněhobílém automobilu dokázala nabídnout neuvěřitelných 507 kW (původně 471 kW a 660 N.m).

Také německá firma Edo Competition je trochu mírnější. Novými vzduchovými filtry, sportovními katalyzátory, přepracovanými svody výfuku a samozřejmě přeprogramováním řídící jednotky dostali z vidlicového dvanáctiválce o objemu 6,5 l výkon 488 kW při 7800 ot./min a točivý moment 675 N.m při 5600 ot./min. Zda se změnilo zrychlení Edo neuvedlo, ale maximální rychlost vozu je nyní 348 km/h.

Zájemci o úpravu exteriéru budou muset asi zajet do jiného města, než je Ahlen, protože tamní Edo Competition prostě na tohle moc nehledí. Nedalo na vůz ani speciální lak a spokojí se jen s novými ráfky o průměru 18 až 20 palců a s mírně upraveným zadním křídlem.

Když ale zákazník bude solventní a bude si přát od nich větší změny, Edo na svých stránkách upozorňuje, že je schopné vytvořit vůz přesně podle potřeb zákazníka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků