Hlavní obsah

Na podzimním frankfurtském autosalonu bude mít tuningová firma ABT opravdu co představovat. Postará se totiž o pořádný tuning vrcholného sportovního modelu Audi R8, kterému dá nejen z části novou karoserii, ale také nadopuje motor.

ABT už připravuje tuning pro Audi R8

Je tomu už 100 let, co byla firma ABT Sportsline založena, a to se musí náležitě oslavit. Audi R8 je asi to nejlepší, co si sobě a zákazníkům může nadělit.

Zatím jsou venku jen náčrty budoucího vozu, ale už teď je jasné, že to bude něco víc, než jen nalepené nové lízátko na spodku nárazníku, nebo větší koncovky výfuku. Jak to tak vypadá, dostane vůz zcel nový přední nárazník, kde budou trochu umírněnější vstupy vzduchu, nové prahy, zadní spoiler, difuzor a další součásti karoserie. Vše je vyvedeno z uhlíkového kompozitu pro ušetření nějakého toho kila. Samozřejmostí jsou i nová dvacetipalcová kola.

ABT R8foto: ABT

 

Jak jsme se již zmínili, také vidlicový osmiválec o objemu 4,2 l bude mít něco navíc. Díky dodatečně přidanému mechanickému kompresoru se dosáhne o 81 kW většího výkonu, takže se vyšplhá na hodně solidních 390 kW. Přidaných 120 N.m pak s automobilem jistě pořádně zamává. Výsledných 550 N.m prý vystřelí vůz na stovku s pevným startem za 3,9 s a nejvyšší rychlost je nyní odhadována na 317 km/h.

Ale nechme se překvapit, zda to všechno bude pravda i ve skutečnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků